Ισόπαλη έληξε η «Λασπομαχία» στο γήπεδο της Τριάδας ανάμεσα στον τοπικό Παντριαδικό και τον ΑΠΚΟ Δροσιάς με 1-1 .

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο και οι δύο ομάδες πάλεψαν για την νίκη με τους γηπεδούχους να έχουν κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να καθαρίσουν τον αγώνα , δεν τα κατάφεραν και το πλήρωσαν στο β’ ημίχρονο με την μέτρια απόδοση τους ισοφαριζόμενοι από την Δροσιά.Σοβαρή απώλεια η αποχώρηση με τραυματισμό του εξαιρετικού Γιώργου Τσιμιχόδημου στο 40′ λεπτό του α’ ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι για δεύτερο σερί παιχνίδι ήταν αρνητικοί στο πρώτο ημίχρονο και «ευτυχώς»  για αυτούς το πλήρωσαν με μόλις ένα γκολ, διαμαρτύρονται έντονα στον διαιτητή Κασομούλη για ένα πέναλτι πάνω στο Σ. Ελευθερίου, αλλά έδειξαν αντίδραση στο β΄ημίχρονο με πολύ πίεση και αρκετά τροχάδια ισοφάρισαν από στημένη μπάλα, και έφυγαν με «Χ» από την Τριάδα που σίγουρα του κάνει να νοιώθουν ευχαριστημένοι .

Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι με τον καλύτερο τους παίχτη Παναγιώτη Μπαιμπάκη να εκμεταλλευεται λάθος στην άμυνα της Δροσιάς και να πλασάρει λίγο άουτ τον εξερχόμενο τερματοφύλακα Αναστασίου στο 11′ του αγώνα.

Στο 17′ είχαμε το 1-0 για τον Παντριαδικό ο Καραμπέτσος εκμεταλλεύτηκε κακό διώξιμο του Σεινταράσι με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Μπαιμπάκη που με έξυπνη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά νίκησε τον Αναστασίου βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Παντριαδικο.

Στο 41′ ο Νόνας εκτέλεσε φάουλ σχεδόν από την σέντρα o Mπαιμπάκης νίκησε όλη την άμυνα της Δροσιάς στο αέρα όχι τον Αναστασίου που έδιωξε εντυπωσιακά κρατώντας το σκορ στο επίπεδο του 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ποιο δυνατά στο β’ ημίχρονο χωρίς να έχουν την μεγάλη φάση μπροστά στην εστία του Οικονομίδη αλλά πιέζοντας ψηλά και έχοντας κατοχή της  μπάλας εκμεταλλευόμενοι τα πολλά λάθη και την αδράνεια των γηπεδούχων.

Στο 69′ ο Μπασούκος εκτέλεσε φάουλ η άμυνα του Παντριαδικού «κόλλησε» ο τερματοφύλακας Οικονομίδης απομάκρυναν ασθενή απόκρουση και ο Δουρδούβέλας με κοντινή προβολή έκανε το 1-1 για την Δροσιά μέσα σε πανηγυρισμούς.

Το 1-1 παρέμεινε μέχρι τέλους με την «Λασπομαχία» της Τριάδας να έχει νικητή.

Καλή η διαιτησία του Γιώργου Κασομούλη , άριστοι οι δύο βοηθοί Δαυιδ Πριόνας και Κώστας Αργύρης.

.Παρά την βροχή που είχε πέσει το γήπεδο της Τριαδας ήταν σε καλή κατάσταση τα ΕΥΓΕ στον ΓΗΠΕΔΑΡΧΗ Ανέστη Παπαλύρα.

. Άλυτο το πρόβλημα των δημοσιογραφικών στον γήπεδο του Παντριαδικού με τους ανθρώπους των ΜΜΕ αφού δεν υπάρχει κατάλληλος διαμορφωμένος χώρος να κάνουν την δουλειά τους.

.Ευχαριστούμε την ΕΠΣΕ και τον παρατηρητή αγώνα Δημήτρη Ιωσήφ που κατανοώντας τις άσχημες καιρικές συνθήκες μας βοήθησαν να κάνουμε την δουλειά μας.

.Αποβλήθηκε από τον διαιτητή Κασομούλη ο προπονητής του Παντριαδικού Βασίλης Τσιμηχόδημος του έδωσε το χέρι αποδεχόμενος την δίκαιη αποβολή και αποχώρησε.

.Αποβολή και για τον παράγοντα της Δροσιάς Δημήτρης Τουλίτση από τον διαιτητή Κασομούλη.

Παντριαδικός(Β.Τσιμηχόδημος): Οικονομίδης, Καραμπέτσος (79′ Ταψής), Πατερίτσας, Γκρινιάρης, Τζάβρας, Νόνας, Γ. Χασάνδρας, Κατσίμπρας, Μπαϊμπάκης, Μουτουσίδης, Τσιμιχόδημος (41′ λ.τ. Τσούτσης).

ΑΠΚΟ Δροσιάς(Δ.Αντώνοπουλος): Αναστασίου, Καρλατήρας, Σεϊντάρασι, Δουρδουβέλας, Προβής, Κάκιος, Σ. Ελευθερίου, Σουλιωτάκης (89′ Τζέμος), Χ. Ελευθερίου, Μπασούκος, Τουλίτσης (52′ Κορδώνης).