Η Δόξα Προκοπίου χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα επικράτησε με 1-3 του Παντριαδικού πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Μόλις στο ο Αλεξίου εκτέλεσε το κόρνερ και με κεφαλιά ο αρχηγός της Δόξας Ανδρέου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Παρά την υψηλή για την εποχή θερμοκρασία και το ότι βρισκόμαστε στην αρχή της σαιζόν οι δύο ομάδες είχαν καλό ρυθμό στο παιχνίδι χάνοντας παράλληλα κάποιες ευκαιρίες για γκολ.

Στο 34΄ ο Αλεξίου δεν κατάφερε να νικήσει τον Παμφίλη που γλίτωσε την εστία του από βέβαιη παραβίαση , με τους γηπεδούχους δύο λεπτά μετά να σπαταλάνε τεράστια ευκαιρία με τον Φιόλα.

Ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα ο Αλεξίου έγραψε το 0-2 βάζοντας τις βάσεις για το διπλό.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Καρατζάς για τους γηπεδούχους πλάσαρε από ευνοική θέση στην εξωτερική πλευρά των διχτύων χάνοντας την ευκαιρία να βάλει την ομάδα του και πάλι στο παιχνίδι.

Όλα ουσιαστικά τελείωσαν στο 55΄όταν ο Σοφούλης σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Αλεξίου που έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-3.

Ο Αλεξίου που και φέτος θα αποτελέσει το βαρύ πυροβολικό για τους Μαυραετούς στο 63΄πλάσαρε από πλάγια θέση στη ρίζα του δεξιού κάθετου δοκαριού.

Ο ανανεωμένος Παντριαδικός που φέτος δίνει χώρο και χρόνο σε αρκετά νέα παιδιά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-3 με έναν πρώην παίχτη της Δόξας τον Καλάη ο οποίος δεν πανηγύρισε το γκολ που πέτυχε.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο 84΄ για μαρκάρισμα μέσα στη μεγάλη περιοχή πάνω στον Γ. Καρατζά με τον διαιτητή να δείχνει παίζεται.

Με τη λήξη του παιχνιδιού ο Κ.Καρατζάς για τους φιλοξενούμενους σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι του Παμφίλη.

Παντριαδικός (Σταμάτης Μπαλάνος): Παμφίλης, Λαφαζάνης, Παπακωνσταντίνου (46΄Τσάλλας Ραφαήλ) Κικίδης (58΄Ράζος) Ν.Τσάλλας, Καλάης, Καρατζάς, Αργυρίου. Σαρρής, Χρόνης, Φιόλα

Δόξα Προκοπίου (Γιάννης Κουτσουφλάκης): Δαμάσκος, Κανελλόπουλος (80΄Καρατζάς) Γ.Περήφανος, Π.Γερογιάννης, Ανδρέου, Ν.Περήφανος, Δ.Γερογιάννης (59΄Παπατσούλης) Σταμούλος, Σοφούλης (70΄Γιαννακαριάς) Αλεξίου (80΄ Σεγγούνας) Μορφούλης (46΄Δανέλης)