Νίκη οξυγόνο πέτυχε ο Παντριαδικός επί του Ταμυναικου με 1-0 χάρη στο γκολ του Γκρινιάρη στο 79′ του αγώνα.

Η ομάδα του Βασίλη Τσιμιχόδημου έπαιξε με πάθος δύναμη δείχνοντας ότι θέλει την νίκη που θα την κρατούσε ζωντανή στο παιχνίδι της παραμονής στην Α’ ΕΠΣΕ πράγμα που πέτυχε χάρη στο γκολ του Γκρινιάρη.

Ο Ταμυναικός του Γιάννη Καρβέλη με την σειρά του παρότι αγωνίστηκε χωρίς τον αρχηγό του Βασίλη Αναστασίου που απουσίαζε για εργασιακούς λόγους, τον Λεωνίδα Πιλάτη , έχασε στο ζέσταμα τον τερματοφύλακα Γούναρη που ήταν να ξεκινήσει, και τον τιμωρημένο Κούτρα πάλεψε τον αγώνα και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να σημειώσουν κάποιο γκολ χωρίς αποτέλεσμα με τις άμυνες να αντιδρούν καλά, κορυφαία στιγμή η εντυπωσιακή απόκρουση του Νίκου Μιτακίδη στο σουτ του Μουτουσίδη που έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παντριαδικός Μπήκε αποφασισμένος στον αγώνα και είχε οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Τσούτση, μεγάλη ευκαιρία με τον Μπαιμπάκη τον πρόλαβαν οι αμυντικοί τελευταία στιγμη, απο την μεριά του ο Ταμυναικός απείλησε μετά από λάθος της άμυνας του Παντριαδικού το σουτ του Γιώργου Κοκκάλα πέρασε άουτ.

Όλα έγινα σε ένα δίλεπτο 79-81…

Στο 79′ μετά από φάουλ του Καραμπέτσου ο Μιτακιδης έχασε την μπάλα ο Ταψής γύρισε στον Γκρινιάρη και αυτός έκανε το 1-0 για τον Παντριαδικό.

Στην φάση του γκολ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για φάουλ στον τερματοφύλακα Μιτακίδη.

Με την σέντρα ο Ταμυναικός κέρδισε φάουλ το εκτέλεσε ο Λάμπρου ο Κουτσαυλής έπιασε την κεφαλιά που κατέληξε στα δίχτυα του Οικονομίδη με το γκολ να ακυρώνεται ως οφ σάιντ από τον βοηθό Κωνστάντιο.

Και εδώ είχαμε έντονες διαμαρτυρίες προς τον βοηθό Κωνστάντιο για την ακυρώσει του γκολ, το οξύμωρο ήταν ότι σε αυτή την φάση αποβλήθηκε ο προπονητής του Παντριαδικού Βασίλης Τσιμιχόδημος μετά από υπόδειξη του βοηθού Κωνστάντιου στον διαιτητή Καλαμάτα.

Το 1-0 έμεινε μέχρι τέλους και ο Παντριαδικός πανηγύρισε μία νίκη που του δίνει το δικαίωμα να παλέψει μέχρι τέλους για την παραμονή του.

Το αγώνα σφύριξε ο Δημήτρης Καλαμάτα με συνεργάτες τους Κώστα Κωνστάντιο και Δαυίδ Πριόνα.

Σίγουρα οι δύο φάσεις τόσο του γκολ όσο και του ακυρωθέν γκολ χρειάζονται βίντεο για να βγουν ασφαλή συμπεράσματά.

Παντριαδικός(Β.Τσιμηχόδημος):  Οικονομίδης, Τζάβρας, Καραμπέτσος, Ταψής, Γκρινιάρης, Πασάι, Γ. Χασάνδρας, Νόνας (64′ Τσιμιχόδημος), Μπαϊμπάκης (92′ Παπακωνσταντίνου), Μουτουσίδης, Τσούτσης (71′ Πατερίτσας).

Ταμυναικός(Γ.Καρβέλης): Μητακίδης, Κοκκάλας, Δήμου, Κουτσαυλής, Φωτόπουλος, Ιδομ. Αναστασίου (83′ Χοτζολι), Πομαρές, Λάμπρου, Κροκόδειλος, Βρέττος.