Θα ήθελα να ξεκινήσω από το γηπεδικό και να πω ότι το 2011 προς 2012 δεν νοήτε να γίνονται ματς σε τέτοια γήπεδα παρα τις φιλότιμες προσπάθειες των γηπεδούχων και την άριστη οργάνωση και φιλοξενία . Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα οι γηπεδούχοι μπήκαν νωθρά στον αγωνιστικό χώρο και στο πρώτο 25λεπτο οι η Ένωση ήταν αυτή που ήταν καλύτερη χωρίς να έχει την μεγάλη φάση μετα το 30λεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και με κορυφαίους τους Ξυνογαλά, Νικούλη, Σφυρόπουλο, Καραγκούνη, προηγήθηκαν στο 40′ με τον Σφυρόπουλο και έκαναν το 1 – 0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι για ένα 20 λεπτο και έκαναν το 2 – 0 με τον Ξυνογαλά πέρνωντας σοβαρό προβάδισμα με δυο γκολ στο ματς από εκεί και ύστερα και δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας το παιχνίδι πήγαινε προς το τέλος με τους γηπεδούχους να κρατούν με ευκολία το 2-0 ,όμως ήρθε το 88’λεπτο εκεί ο Γάτος εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων μείωσε σε 2-1 και λίγο έλειψε στην τελευταία φάση να κλέψει και τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά το σουτ του αστόχησε και έβαλε τις καρδιές των γηπεδούχων στην θέση τους και τους έδωσε την νίκη με  2 – 1