Την νίκη με 0-2 πήρε εκτός έδρας ο ΑΟ Αυλίδας, που αντιμετώπισε τον ΑΟ Πισσώνα.

Το παιχνίδι στα πρώτα 15 λεπτά δεν ήταν καλό αφού είχε πολλές  μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Στο 10′ ο Τσώκος θα δεχθεί την πρώτη κίτρινη κάρτα και πέντε λεπτά θα δει και την δεύτερη- κόκκινη με αποτέλεσμα να αφήσει την ομάδα του με 10 παίκτες.

Λίγο μετά το 30′ η ομάδα της Αυλίδας άνοιξε το σκορ με ένα όμορφο γκολ, του Ντασιώτη, 0-1.

Η απόδοση του Πισσώνα ανέβηκε από το 60′ μέχρι το 80′, όταν και έχασε τρεις καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Μάλιστα σε δύο από αυτές οι παίκτες της Αυλίδας έδιωξαν την μπάλα πάνω στην γραμμή.

Στο 94′ ήρθε το 0-2 για την Αυλίδα με τετ α τετ και πάλι από τον Ντασιώτη!

Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα για την δεύτερη κίτρινη στον Τσώκο, αλλά και για δύο περιπτώσεις που θεωρούν πως παίκτης της Αυλίδας θα έπρεπε να δεχθεί δεύτερη κίτρινη κάρτα.

AO Πισσώνα(Β. Ντέμης): Στόγιος, Κόκα, Βογιατζής Κ., Τρίκκας, Βογιατζής Ι., Τσώκος Α, Παπαδόπουλος, Μπεγιαζής, Μουστάκας (46′ Χρυσός (88′ Μπεγιαζής Α.), Καρράς (67′ Τσέπα), Τσώκος Β-Α.

ΑΟ Αυλίδας (Αργ.Μαστραγγελής): Καραβασίλης, Μπαλωμένος, Στογιάνι, Ζαζάς, Βάθης, Θωμάς, Λειβαδίτης (89′ Κοροβέσης), Παπαρούνης (74′ Ντούρμας), Θάνος (64′ Παυλίδης Π.), Λεοντάρης (90′ Κάβουρας), Ντασιώτης.