Η ΕΠΣ Εύβοιας, έδωσε στην δημοσιότητα επίσημο κατάλογο με τους προπονητές, των ομάδων της Εύβοιας, που διαθέτουν Δελτίο Πιστοποίησης.
Είναι χαρακτηριστικό, ότι:

*Στην Α’ ΕΠΣΕ, όπως προβλέπει ο κανονισμός, οι 15 ομάδες διαθέτουν πιστοποιημένο  προπονητή, με την Δόξα Προκοπίου, να έχει προπονητή απόφοιτο των ΤΕΦΑΑ (Γιώργος Κουτσουφλάκης-γυμναστής με ειδικότητα στο ποδόσφαιρο) και αυτό είναι ένα θέμα που βρίσκεται εκκρεμότητα (αναγνώριση πτυχίων ΤΕΦΑΑ από την ΕΠΟ).

*Στην Β’ ΕΠΣΕ από τις 32 ομάδες μόνον οι 12 έχουν πιστοποιημένο προπονητή (μόλις το 37.5%)!

*Στην Γ’ ΕΠΣΕ καμία από τις 23 ομάδες δεν διαθέτει, προπονητή πιστοποιημένο!

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΜΕ ΔΕΛΤΙΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2019-2020

* Α΄ ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
(15 πιστοποιημένοι προπονητές + ένας απόφοιτος ΤΕΦΑΑ)

  1. Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ: ΤΟΚΠΑΣΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ & BAΡΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  2. Α.Ο. ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας: ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΒΕΛΗΣ
  3. Α.Ο. ΗΡΑΚΛΗΣ Ψαχνών: ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ ΣΑΚΗΣ
  4. ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ Αλιβερίου: ΒΑΛΚΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  5. Α.Ο. ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ: ΜΠΑΣΟΥΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  6. ΛΗΛΑΣ Βασιλικού: ΤΑΥΤΑΡΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ
  7. ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ: DRAGAN KNEZEVIC & EΥΣΤΑΘΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
  8. Α.Ο. ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ: ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ & ΚΙΑΠΕΚΟΣ ΝΙΚΟΣ
  9. ΑΟ ΣΚΕΠΑΣΤΗΣ: ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΘΗΣ
  10. Α.Ο. ΟΛΥΜΠΟΣ Γυμνού: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  11. Α.Ο. ΑΙΔΗΨΟΥ: ΓΟΥΡΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  12. Α.Π.Σ. ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ: ΤΣΙΜΙΧΟΔΗΜΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
  13. Α.Σ. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ: ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ & ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ
  14. Α.Σ. ΔΟΞΑ Προκοπίου: (Γιώργος Κουτσουφλάκης-απόφοιτος ΤΕΦΑΑ)
  15. ΕΥΒΟΪΚΟΣ Αγ. Νικολάου: ΜΑΛΛΙΑΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
  16. ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ: KΡΟΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

*Β΄ ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ:
(από τις 32 ομάδες, οι 12 έχουν πιστοποιημένο προπονητή)

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ Βατώντα: ΛΥΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  2. Α.Ο. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ: ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ
  3. Α.Ο. ΩΡΕΩΝ:
  4. Α.Π.Ο. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ: ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ
  5. Α.Σ. ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ:
  6. ΑΠΟΛΛΩΝ Παραλίας Αυλίδας: ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  7. Α.Ο. ΚΑΡΥΣΤΟΥ:
  8. Α.Ε. ΙΣΤΙΑΙΑΣ:
  9. Α.Ε. ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ:
  10. Α.Ο. ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ:
  11. Α.Σ. ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ:
  12. Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ Χαλκίδας:
  13. Α.Ο. ΔΥΣΤΟΥ:
  14. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Βασιλικών:
  15. Α.Ε. ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ: ΡΟΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  16. Α.Ο. ΖΑΡΗΤΡΑ: TΖΟΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  17. ΕΡΜΗΛΙΟΣ Ανθηδώνας:
  18. Α.Ο. ΝΗΛΕΑΣ Νεοχωρίου: KONTOΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  19. Ο.Π.ΑΙΔΗΨΟΥ: ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  20. Α.Ο.ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ:
  21. Α.Ο. ΣΚΥΡΟΥ:
  22. Α.Ο. ΕΥΒΟΙΚΟΣ Γουβών:
  23. Α.Ε. ΧΑΛΚΙΔΑΣ:
  24. Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ:
  25. Α.Ε. ΤΑΞΙΑΡΧΗ:
  26. Α.Ο. ΜΙΑΟΥΛΗΣ Φύλλων: ΜΑΛΑΜΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
  27. Α.Ο. ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ:
  28. Α.Ο. ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ: ΦΟΥΡΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  29. Π.Α.Ο. ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ: ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  30. Α.Ο. ΑΥΛΙΔΑΣ: ΘΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  31. Α.Π.Σ. ΣΤΑΥΡΟΥ:
  32. ΑΟ Ν. ΣΤΥΡΩΝ:

*Γ΄ ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ:
(καμία από τις 23 ομάδες δεν έχει πιστοποιημένο προπονητή)

  1. Α.Ε. ΚΗΡΙΝΘΟΥ:
  2. Α.Σ. ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ Κεχριών:
  3. ΠΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λίμνης:
  4. Α.Ε.Κ. Ν. ΠΥΡΓΟΥ:
  5. Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΑ:
  6. ΠΑΝΗΛΙΑΚΟΣ:
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Χαλκίδας:
  8. Α.Ο. ΑΦΡΑΤΙΟΥ:
  9. ΘΥΕΛΛΑ Κοντοδεσποτίου:
  10. Α.Ο. ΚΥΖΙΚΟΣ Ν. Αρτάκης:
  11. Α.Ο. ΠΙΣΣΩΝΑ:
  12. Α.Ο. ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ψαχνών: εκτός πρωταθλήματος
  13. Α.Ο. ΕΡΑΠΟΣ Χαλκίδας:
  14. ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ:
  15. Α.Σ. ΑΝΑΠΟΔΟΣ:
  16. Α.Σ. ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ:
  17. Α.Ε. ΚΑΘΕΝΩΝ:
  18. Α.Σ. ΑΙΓΕΑΣ Πετριών:
  19. Α.Ο. ΑΡΗΣ Αγ. Ιωάννη:
  20. Α.Ο. ΚΡΙΕΖΩΝ:
  21. Α.Ο. ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ:
  22. ΑΡΤΕΜΙΣ Αγ. Γεωργίου:
  23. Α.Ο. ΚΥΜΗΣ: