*Πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης κορασίδων στα Τρίκαλα:

Στις 16.02.2020 και στα Τρίκαλα, ο Παλαιστικός Όμιλος Πρωταθλητών (Π.Ο.Π) Χαλκίδας, κατέκτησε την 2η Πανελλήνια θέση στο πρωτάθλημα κορασίδων όπου κατάφερε να μαζέψει συνολικά 42 πόντους με την συμμετοχή 3 αθλητριών.

Οι θέσεις είναι οι εξής:

• 1η Γριβάκη Ελένη στα 65 κιλά
  • 1η Μιχάλη Θεοφανία στα 53 κιλά και
  • 2η Βάχλα Ελένη στα 57 κιλά.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτά τα κορίτσια θα πλαισιώσουν την Εθνική ομάδα καθώς θα συμμετάσχουν στους Μεσογειακούς και Βαλκανικούς αγώνες όπου θα διεξαχθούν στον Ελλαδικό χώρο.

*Στις 7 & 8 Μαρτίου έγινε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων 2020, στο Κιλκίς.

• Στην κατηγορία των Εφηβων:

*Χρυσό Μετάλλιο: Νίκος Ντούνιας στα 130 κιλά και πρόκριση στο Μεσογειακό και στο Βαλκανικό πρωτάθλημα

• Στην κατηγορία Νεανίδων:

Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ανέβασαν τον ΠΟΠ Χαλκίδας, τα κορίτσια της ομάδας για ένατη φορά, αφού κατέκτησαν τις εξής θέσεις:

*Χρυσά Μετάλλια: Ελένη Βάχλα στα 59 κιλά και Ελένη Γριβάκη στα 65 κιλά.

*Χάλκινα Μετάλια: Μαρήλια Παϊτάρη στα 62 κιλά και Αννα-Μαρία Πανταζή στα 68 κιλά.

Να σημειωθεί ότι οι αθλήτριες, Βάχλα, Γριβάκη και Παϊταρη πήραν την πρόκριση για το μεσογειακό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην Ελλάδα.