Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι έγινε στο «Πάρκο του Λαού», όπου η Προποντίδα νίκησε με 5-2 τον Κεραυνό Χαλκίδας. Στο παιχνίδι σημειώθηκαν δύο ανατροπές, καθώς η Προποντίδα προηγήθηκε 1-0, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-2, αλλά τελικά κατάφερε να νικήσει με διαφορά τριών τερμάτων.

Το παιχνίδι:

Στο 2′ το σουτ του Κουζούλογλου απέκρουσε ο Σιμιστήρας.

Στο 24′ από μπαλιά του Συνοδάκη, ο Κουζούλογλου θα πλασάρει, αλλά ο Τσιβλερής έκανε την επέμβαση.

Στο 27′ του σουτ του Βελούση θα βρει το αριστερό δοκάρι του Εμμανουηλίδη.

Στο 28ο λεπτό το 1-0 από τον Γκιόσι με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Χριστόφορου Τσακλάνου.

Στο 40′ το 1-1 από τον Συνοδάκη με δυνατό βολέ, ελάχιστα μέτρα κάτω από το κέντρο του γηπέδου.

Στο 44′ η ολική ανατροπή για τον Κεραυνό (1-2), με δυνατό σουτ του Συνοδάκη έξω από την περιοχή.

Ημίχρονο 1-2.

Στο 64′ το 2-2, με πλασέ του Μωραΐτη από την σέντρα του Γκιόσι.

Στο 70′ η Προποντίδα θα πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ, με το 3-2 από τον Δημήτρη Τσακλάνο.

Στο 87′ «κλείδωσε» η νίκη για τους γηπεδούχους, όταν ο Γκιόσι έκανε το 4-2, ενώ ο ίδιος παίκτης έβαλε » το κερασάκι στην τούρτα» στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, κάνοντας το 5-2, πετυχαίνοντας το χατ-τρικ.

Τελικό 5-2.

• Αρκετή ένταση στο παιχνίδι, συνυπολογίζοντας βέβαια και το βαθμολογικό ενδιαφέρον τους παιχνιδιού.
  • Αν και λίγος κόσμος βρέθηκε στο γήπεδο, το σίγουρα ήταν ότι είδε αρκετό θέαμα, αφού σημειώθηκα επτά γκολ αλλά και αρκετές καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες.
  • Ο διάλογος μεταξύ Βοηθού Διαιτητή  και επιθετικού  δεν τιμά καθόλου των εν λόγο βοηθό γιατί τα αυτιά που άκουσαν τι είπε ήταν πολλά.

Προποντίδα (Δημήτρης Καραγιάννης): Σιμιστήρας (8′ Τσιβλερής), Αθανασίου, Θαλάσσης, Χρυσοστάλης, Φρυγανάς, Στούπας (46′ Αναγνώστου), Σταθόπουλος, Βελούσης (46′ Μωραΐτης), Γκιόσι, Τσακλάνος Χ., Τσακλάνος Δ. (85′ Παπακωνσταντίνου).

Κεραυνός Χαλκίδας: Εμμανουηλίδης, Καρκαλής, Βαρτζής (73′ Παπαγρηγορίου), Δάβρης, Στάμου, Συνοδάκης, Δουρμούσογλου, Ασημάκος, Σάλεμ, Κουζούλογλου, Ζαφείρης.

Διαιτητές: Κασομούλης – Παππάς – Κοντογιαννίδης.