″Εκμεταλλεύεται″ με απόλυτο τρόπο τις ευκαιρίες και τα ″δώρα″ των αντιπάλων του ο Ηρακλής Ψ. και καλπάζει ασταμάτητος για τίτλο & άνοδο!
″Restart″ επιχειρεί ο Ταμυναϊκός, με Δ. Βαλκάνο, στον πάγκο!
Εκπληκτική Σκεπαστη και εντυπωσιακός Ελλήσποντος!
Μεγάλη μάχη για την παραμονή!
Αρτεμησιακός & Κάρυστος οδηγούν στην Β’ ΕΠΣΕ αλλά…
Αήττητος καλπασμός Ολυμπιακού Λίμνης-Πισσώνα και Κριεζών, στην Γ’ ΕΠΣΕ!

Α’ ΕΠΣΕ:

…το ενδιαφέρον εστιάζεται, στην κατάταξη και στην μάχη της σωτηρίας, κυρίως!

*το πρόγραμμα
της 12ης αγωνιστικής:

  1. ΟΛΥΜΠΟΣ Γ.(15β)-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (14β): 
    Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με τους γηπεδούχους να έχουν μεγάλο ψυχολογικό αβαντάζ, από το τεράστιο 2πλό στο Αλιβέρι και τους φιλοξενούμενους να θέλουν ν’ αντιδράσουν από την εντός έδρας ήττα… Και λόγω έδρας ο πρώτος λόγος στον Όλυμπο!
    *διαιτητές: Μάριος Πόγκας-Αντώνης Ιωάννου-Βαγγέλης Λειβαδιτάκης
  2. ΛΗΛΑΣ Β. (14β)-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (19β):
    Αναμένεται αμφίρροπο και πολύ καλό παιχνίδι, οι ″ποταμίσιοι″ έχουν ανακάμψει αγωνιστικά, έχουν ανάγκη βαθμών και παίζοντας στην έδρας τους έχουν ένα καλό αβαντάζ… Οι ″Λύκοι″ κάνουν καλή πορεία και φέτος και έχουν καλή παρουσία κξαι μακριά από το γήπεδό τους
    *διαιτητές: Σάκης Παπακυριάκος-Βαγγέλης Καρράς-Χάρης Αντωνίου
  3. ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (17β)-ΕΥΒΟΪΚΟΣ Αγ. Νικολάου (1β):
    Μοιάζει με μονόδρομο η επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Ντράγκαν Κνέζεβιτς! Υποδέχεται λοιπόν τον ″Άγιο″ στην έδρα της, στοχεύοντας το ″restart″! Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι, με όχι απλά έχοντας την πλάτη στον τοίχο, αλλά κυριολεκτικά ″κολλημένη″! Από τις ύστατες προσπάθειες για ν’ αντιδράσει ο Ευβοϊκός!
    *διαιτητές: Κώστας Γκάτσος-Γιώργος Κοντογιαννίδης-Γιάννης Κηρύκος
  4. ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (13β.)-ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (21β.):
    Παιχνίδι με πολλά …ερωτηματικά στο Στάδιο Χαλκίδας! Οι γηπεδούχοι, με τα όποια προβλήματά τους, ψάχνουν βαθμούς που θα τους απαγκιστρώσουν από την ″καυτή ζώνη″! ΟΙ φιλοξενούμενοι θέλουν να κάνουν μετά από 3 αρνητικά αποτελέσματα, επανεκκίνηση και με νέο τεχνικό, τον Δημ. Βαλκάνο…
    *διαιτητής: Μάριος Πόγκας-Γιάννης Κελεπούρης-Γιώργος Κοντογιαννίδης.
  5. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (21β)-ΣΚΕΠΑΣΤΗ (23β.):
    Το μεγάλο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής! Σίγουρα ο παράγοντας έδρα δίνει κάποιο αβαντάζ στους γηπεδούχους, όμως από την άλλη έρχεται το εντυπωσιακό αήττητο των φιλοξενούμενων! Παιχνίδι ανοιχτό για κάθε εξέλιξη και αποτέλεσμα!
    *διαιτητής: Δημήτρης Καλαμάτας-Χριστίνα Κούκουρα-Χάρης Αντωνίου.
  6. ΔΟΞΑ Προκοπίου (6β)-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡέτριας (10β.):
    Δεν θα ήταν υπερβολή αν χαρακτηριζόταν το παιχνίδι αυτό σαν ″ζωής και θανάτου″! Σε δύσκολη χρονιά και οι δύο, θα παλέψουν για το 3ποντο! Με νίκη οι γηπεδούχοι μπαίνουν για καλά στην μάχη της παραμονής, με ήττα όμως θα μείνουν πάρα πολύ πίσω, ενώ δεν θέλουν με τίποτα την ισοπαλία… Οι φιλοξενούμενοι, θα είναι απόλυτα ικανοποιημένοι, αν αποσπάσουν το 3ποντο και ικανοποιημένοι ακόμα και με το ″Χ″!
    *διαιτητές: Γιώργος Κασομούλης-Αντώνης Λιαγκάκης-Βαγγέλης Λειβαδιτάκης.
  7. ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (10β)-ΗΡΑΚΛΗΣ Ψαχνών (31β):
    Στο ουδέτερο ουσιαστικά- γήπεδο της Γυμνού, ο Αμαρυνθιακός, έχοντας απόλυτη ανάγκη βαθμών, έχει πάρα πολύ δύσκολο έργο, κόντρα στον πρωτοπόρο και αήττητο Ηρακλή Ψ.! Οι ″πράσινοι″ των Ψαχνών είναι το μεγάλο φαβορί, χωρίς καμιά αμφιβολία!
    *διαιτητές: Χρήστος Σιαπλαούρας-Γιάννης Κηρύκος-Γιάννης Περιβολάρης.
  8. ΑΙΔΗΨΟΣ (15β.)-ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (15β.):
    Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι στην Λουτρόπολη της Εύβοιας! Ισόβαθμες οι δύο ομάδες, έχουν ποιότητα, όμως θ’ αγωνιστούν σ’ ένα τραγικό γήπεδο! Οι γηπεδούχοι λόγω έδρας έχουν μικρό προβάδισμα, όμως οι φιλοξενούμενοι έχουν δείξει, ότι βρίσκονται σε συνεχή άνοδο και θα διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα!
    *διαιτητές: Σάκης Παπακυριάκος-Άγγελος Παππάς-Έλενα Καραβά.

***…η 11η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ με μιά γρήγορη και κατατοπιστική ματιά:


…αλλά και αναλυτικά οι σκόρερς του πρωταθλήματος 2019-20:

11 γκολ Ζουζουλής Δημ. (Σκεπαστή),   Σταματάκος Νίκος (Ηρακλής Ψ.),
_____________________________ 
10 γκολ —-
9 γκολ Σίμωσης Γιάν. (Ταμυναϊκός),
_____________________________ 
8 γκολ Μαναρίτσας Τάσος (Ηρακλής Ψ.),  Ζαχαριάς Νικ. (Ταμυναϊκός),
_____________________________  
7 γκολ Κουζούλογλου Νίκος (Ελλήσποντος),   Βαρσαμάς Χρήστ. (Δροσιά),
______________________________    
6 γκολ Σίδερης Μάκης (Μακρυκάπα),
______________________________  
5 γκολ

Αγγελάτος Δημ. (Ταμυναϊκός),  Αλεξίου Βαλάντ. (Δόξα Προκ.),   Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος),   Ανέστης Βαγγ. (Ελλήσποντος),   Ντούμας Κων. (Ελλήσποντος),
_______________________________   

4 γκολ Κανάνι (Λήλας),   Τρεπεκλής (ΑΟ Χαλκίς),  Μεταξάς Δημ. (Ταμυναϊκός),   Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),   Σταματούκος Γιάν. (Όλυμπος Γ.),   Θαλασσινός τ. Β. Ι. (Σκεπαστή),   Μήτρου Ανδρ. (Ηρακλής Ψ.),
________________________________  
3 γκολ Μπράχα Τζέσι (Αυλωνάρι),  Χιούσκα Μάριος (Ελλήσποντος),  Αναστασίου Βασ. (Ταμυναϊκός),  Μπαϊμπάκης Παν. (Τριάδα),   Μπμπάϊ Ιντρ. (Αιδηψός),  Λάμπρου Γιαν. (Ταμυναϊκός),   Μακρής Σωτ. (Αιδηψός),  Μουτουσίδης Κώστας (Ερέτρια),   Καρατζάς Βασ. (Αυλωναρι),   Πέππας Γιώργος (Αυλωνάρι),   Παπίλας Γιώργ. (Λήλας), Μακρής Σωτ. (Αιδηψός),  Λάσρι Παρ. (ΑΟ Χαλκίς),   Τσαλιαγκός Βασ. (Αυλωνάρι),  Μαστροκώστας Νίκ. (Δροσιά),   Καραντάκης Παν. (Μακρυκάπα),   Ντούρμας Δημ. (Όλυμπος Γ.),
________________________________  
2 γκολ Μπράχα Τζέσι (Αυλωνάρι),  Πετράκης (Ερέτρια), Χασάνδρας Δημ. (Μακρυκάπα),  Τσούπρος (Δόξα Προκ.),  Σηφάκης (Μακρυκάπα),  Ελευθερίου Χάρ. (Δροσιά), Σταματάκος Γιάν. (Ερέτρια),  Κοκκάλας Γιώργ. (Αυλωνάρι),  Κρεμμασμένος Γιάν. (Ευβοϊκός),    Πατερίτσας Βασίλ. (Τριάδα),  Σαββόπουλος Δημ. (Αιδηψός),  Θαλασσινός Αθ. (Σκεπαστή),  Ματράκας Γιάν. (Τριάδα), Ηλιόπουλος Παν. (Αυλωνάρι),  Νικολάου Αντ. (Ελλήσποντος),  Ζουλιώτης Δημ. (Ηρακλής Ψ.), Αναγνώστου Κώστ. (Λήλας),  Λούρος Γιώργ. (Τριάδα), Κολιόπουλος Κώστας (Ευβοϊκός), Περήφανος (Ευβοϊκός),  Κωνσταντός Γιώργ. (Σκεπαστή),
_________________________________
1 γκολ

Μπιμπάϊ  Αντρ. (Αιδηψός), Αναγνώστου Γ. Μιχ. (Αιδηψός), Στεργίου Αργύρης (Ηρακλής Ψ.), Χαζαρίδης Μιχ. (Λήλας), Κοτρογιάννης Αντ. (Όλυμπος Γ.), Καψάλας Νίκ. (Σκεπαστή),  Σεχάϊ Άντον (Ερέτρια), Γεωργίου Παναγ. (Ελλήσποντος), Στρατής Πέτρος (Λήλας), Μπασινάς Δημ. (Μακρυκάπα), Τσσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.), Μπασινάς Κώστας (Όλυμπος Γ.), Κοροβέσης Βασ. (Τριάδα), Πετρογιάννης (ΑΟ Χαλκίς), Τζέμος Στέργ. (Δροσιά), Κανάνι (Λήλας),  Ρουμπής Γ. (Όλυμπος Γ.), Κούτρας Νίκος (Ταμυναϊκός), Καράπας Νίκος (Αυλωνάρι), Άλκο Κλεόν (Δροσιά), Τόρα Γκέρσι (Ταμυναϊκός), Θανάσι (Ταμυναϊκός), Μπισμπικόπουλος Αν. (Ερέτρια), Βάθης (Λήλας), Καρλής Γιώργ. (Αυλωνάρι), Αγγελάτος Γιώργ. (Δροσιά), Τζαφέρος Αντών. (Λήλας), Τζαφεράϊ Άντι (Δόξα Προκ.), Σακκάς (Μακρυκάπα), Τρεγκάϊ Κριστ. (Όλυμπος Γ.), Τσιμπός (ΑΟ Χαλκίς), Ρούσσος Τάκης (Ερέτρια), Τόλης (ΑΟ Χαλκίς), Μακαντάσης Δημ. (ΑΟ Χαλκίς), Συκκάς (Ερέτρια), Κατσίμπρας Ζαχαρ. (Ελλήσποντος), Σκριβάνος Λ. Παν. (Ηρακλής Ψ.), Καρβελάς (Λήλάς), Τηλιόπουλος (Σκεπαστή), Κοντός Σπύρος (Αμάρυνθος), Ρεπετσάς Θαν. (Ηρακλής Ψ.), Κούκα Ρίλντι (Λήλας), Γεωργίου Τόλης (Σκεπαστή),
__________________________________

  ΑΥΤΟΓΚΟΛ
1 γκολ 1.    Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.),
2.    Μαστροκώστας Γιώργος (Αυλωνάρι),
3.    Αλατζάς Βασίλης (Δόξα Προκ.)
4.    Καψάλας Νίκος (Σκεπαστή)
5.    Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος)
6.    Τόρα Ερμίρ (Απόλλων Ερ.)

Στην Β’ ΕΠΣΕ…:

Στην Γ’ ΕΠΣΕ…: