…΄΄ποδαρικό΄΄ στον β’ γύρο με +13
ο Ηρακλής Ψ.!
Ανατροπές στην μάχη της παραμονής, μετά την αποχώρηση του Παντριαδικού!
Β’ ΕΠΣΕ: Αρτεμησιακός & Ευβοϊκός Γουβών, ΄΄καλπάζουν΄΄ στον 1ο, ενώ 5 είναι οι εμπλεκόμενοι ΄΄μνηστήρες΄΄ στον 2ο όμιλο!
Γ’ ΕΠΣΕ: …ανατροπή στην κορυφή του 1ου ομίλου, πρώτη ήττα για τον Πισσώνα στον 2ο, συνεχίζει την σίγουρη και αήττητη πορεία του ο ΑΟ Κριεζών στον 3ο!

*ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΕ:
Τι περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 2ης (17ης) αγωνιστικής του β’ γύρου:

  1. ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (33β)-ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας (20β) –α’ γύρος 3-1:
    ΄΄Επιστροφή΄΄ Γιάννη Καρβέλη στο Αλιβέρι αλλά σαν αντίπαλος! Έχουν τον πρώτο λόγο οι γηπεδούχοι, που μετράνε κάποιες σημαντικές απουσίες, απέναντι σε έναν Απόλλωνα, μεταμορφωμένο προς το καλύτερο και που έχει ανάγκη βαθμών…
    *Διαιτητές: Στέλιος Φώτης-Άγγελος Παππάς-Βαγγέλης Λειβαδιτάκης.
  2. ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (20β)-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (17β) –α’ γύρος 2-1:
    Η αποχώρηση του Παντριαδικού, έφερε άλλα δεδομένα και ο Αμαρυνθιακός θα πάρει άκοπα το υπερπολύτιμο 3ποντο!
    *Διαιτητές: —.
  3. ΗΡΑΚΛΗΣ Ψαχνών (46β)- ΕΥΒΟΪΚΟΣ Αγ. Νικολάου (1β) –α’ γύρος 3-0:
    Απόλυτο φαβορί οι ΄΄πράσινοι΄΄απέναντι στον ουραγό Ευβοϊκό και μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία στον Σάκη Μεθενίτη να δώσει χρόνο συμμετοχής στα νέα παιδιά που έχει στο ρόστερ του!
    *Διαιτητές
    : Κώστας Γκάτσος-Αντώνης Ιωάννου-Κώστας Μούτουπας.
  4. ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (22β.)-ΣΚΕΠΑΣΤΗ (28β.) –α’ γύρος 4-2:
    Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που αναμένεται να υπάρχει καλό θέαμα! Οι γηπεδούχοι σε πολύ καλό σημείο, προέρχονται από ένα σημαντικό 2πλό, που τους έδωσε βαθμολογική ανάσα, στοχεύουν την νίκη που θα τους ανεβάσει ακόμα πιο ψηλά! Οι φιλοξενούμενοι, έχουν επανακάμψει στις νίκες και θέλουν να παραμείνουν στην 3η θέση!
    *Διαιτητές
    : Βασίλης Βελέτζας-Γιώργος Βλάχος-Αλέξης Καρβελάς.
  5. ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΣ (19β.)-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (25β.) –α’ γύρος 0-3:
    Χωρίς περιθώρια απωλειών, οι γηπεδούχοι, που ενισχύθηκαν μεταγραφικά, υποδέχονται τους ΄΄Λύκους΄΄ που αν δεν τους προσέξουν μπορεί να βρεθούν προ εκπλήξεων! Η ομάδα του Νικ. Κιαπέκου, βρίσκεται σε ανοδική πορεία!
    *Διαιτητές
    : Μάριος Πόγκας-Προκόπης Τσιφλάκος-Κώστας Δάλλας.
  6. ΔΟΞΑ Προκοπίου (11β)-ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (22β.) –α’ γύρος 0-3:
    Μόνο με νίκη οι ΄΄Μαυραετοί΄΄ έχουν ελπίδες να βλέπουν με σχετική αισιοδοξία την υπόθεση παραμονή! Απέναντί τους ο ΑΟ Χαλκίς των χιλίων προβλημ΄των, σ’ ένα παιχνίδι ανοιχτό, καθώς θα δοκιμαστεί περισσότερο η ψυχολογία των δύο αντιπάλων!
    *Διαιτητές
    : Σάκης Παπακυριάκος-Αντώνης Ιωάννου-Βασίλης Σοφίου.
  7. ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑ (27β.)-ΟΛΥΜΠΟΣ Γυμνού (19β.) –α’ γύρος 2-2:
    Σε καλό σημείο αγωνιστικά οι γηπεδούχοι, αναζητούν επιστροφή στις νίκες και σε βαθμολογική άνοδο… Το ζητούμενο είναι τι θα κάνουν και πως θα παρουσιαστούν οι φιλοξενούμενοι αγωνιστικά, καθώς έχουν απόλυτη ανάγκη βαθμών…
    *Διαιτητές
    : Χριστίνα Κούκουρα-Παναγιώτης Σέρρας-Γιάννης Κελεπούρης.
  8. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (26β.)-ΛΗΛΑΣ Βασιλ. (23β.) –α’ γύρος 3-1:
    Μια ακόμα αναμέτρηση (από τις 4 που θα γίνουν συνολικά αυτή την αγωνιστική περίοδο), μέχρι στιγμής στις 2 που έχουν γίνει στο γήπεδο του Βασιλικού, οι Λαμψακιώτες ήταν νικητές! Είναι ένα από τα ντέρμπι του Ληλαντίου, με αμφίρροπη εξέλιξη, δίνοντας όμως, λόγω έδρας, μικρό προβάδισμα στους γηπεδούχους…
    *Διαιτητές
    : Γιώργος Κασομούλης-Γιώργος Πασχαλίδης-Περικλης Δελχάς

    ***…η 16η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ με μιά γρήγορη και κατατοπιστική ματιά:

    …αλλά και αναλυτικά οι σκόρερς του πρωταθλήματος 2019-20:

    13 γκολ Ζουζουλής Δημ. (Σκεπαστή),
    ______________________
    12 γκολ Σταματάκος Νίκος (Ηρακλής Ψ.),
    _________________________
    11 γκολ Σίμωσης Γιάν. (Ταμυναϊκός),  Τρεπεκλής Δημ. (ΑΟ Χαλκίς),
    ___________________________________
    10 γκολ Ζαχαριάς Νικ. (Ταμυναϊκός),  Σίδερης Μάκης (Μακρυκάπα),
    ___________________________________
    9 γκολ Βαρσαμάς Χρήστ. (Δροσιά),  Μαστροκώστας Νίκ. (Δροσιά),
    ___________________________________
    8 γκολ Μαναρίτσας Τάσος (Ηρακλής Ψ.),  Κανάνι Κώστας (Λήλας),  Αλεξίου Βαλάντ. (Δόξα Προκ.),   Κουζούλογλου Νίκος (Ελλήσποντος),  Μήτρου Ανδρ. (Ηρακλής Ψ.),
    ___________________________________         
    7 γκολ Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),  Ανέστης Βαγγ. (Ελλήσποντος),
    ____________________________________
    6 γκολ  Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος),  Ντούρμας Δημ. (Όλυμπος Γ.),   Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),   Μπράχα Τζέσι (Αυλωνάρι),   Καραντάκης Παν. (Μακρυκάπα),
    ____________________________________
    5 γκολ Αγγελάτος Δημ. (Ταμυναϊκός),  Ντούμας Κων. (Ελλήσποντος),    Θαλασσινός τ. Β. Ι. (Σκεπαστή),  Λάμπρου Γιαν. (Ταμυναϊκός),  Μπμπάϊ Ιντρ. (Αιδηψός),   Ελευθερίου Χάρ. (Δροσιά), Σταματούκος Γιάν. (Όλυμπος Γ.),   Τόρα Γκέρσι (Ταμυναϊκός-Αμαρυνθιακός),  Καραχάλιος Μάρ. (ΑΟ Χαλκίς),
    ____________________________________ 
    4 γκολ Μεταξάς Δημ. (Ταμυναϊκός),         Τσαλιαγκός Βασ. (Αυλωνάρι),    Καρατζάς Βασ. (Αυλωναρι),   Ρεπετσάς Θαν. (Ηρακλής Ψ.),         
    3 γκολ Χιούσκα Μάριος (Ελλήσποντος),  Αναστασίου Βασ. (Ταμυναϊκός), Μπαϊμπάκης Παν. (Τριάδα),   Μακρής Σωτ. (Αιδηψός), Μουτουσίδης Κώστας (Ερέτρια),   Πέππας Γιώργος (Αυλωνάρι),  Παπίλας Γιώργ. (Λήλας), Μακρής Σωτ. (Αιδηψός),  Λάσρι Παρ. (ΑΟ Χαλκίς),   Κούκα Ρίλντι (Λήλας),  Τσούπρος (Δόξα Προκ.),   Ματράκας Γιάν. (Τριάδα),  Λούρος Γιώργ. (Τριάδα),   Φώτου Χρ. (Αιδηψός),  Ηλιόπουλος Παν. (Αυλωνάρι),   Νικολάου Αντ. (Ελλήσποντος),  Αναγνώστου Κώστ. (Λήλας),
    _____________________________________   
    2 γκολ Πετράκης (Ερέτρια), Χασάνδρας Δημ. (Μακρυκάπα),  Σηφάκης (Μακρυκάπα),  Σταματάκος Γιάν. (Ερέτρια),  Κοκκάλας Γιώργ. (Αυλωνάρι),  Κρεμμασμένος Γιάν. (Ευβοϊκός),    Πατερίτσας Βασίλ. (Τριάδα),  Σαββόπουλος Δημ. (Αιδηψός),  Θαλασσινός Αθ. (Σκεπαστή),   Ζουλιώτης Δημ. (Ηρακλής Ψ.), Κολιόπουλος Κώστας (Ευβοϊκός), Περήφανος (Ευβοϊκός),  Κωνσταντός Γιώργ. (Σκεπαστή),  Ρούσσος Τάκης (Ερέτρια), Σπανός Θεόφ. (Ηρακλής Ψ.),   Τρεγκάϊ Κριστ. (Όλυμπος Γ.),  Μώρος Γιάν. Ερέτρια),  Μανδράκας Δημ. (Αυλωνάρι),  Στρατής Πέτρος (Λήλας), Κοντρατζίου Αλμ. (Αμάρυνθος),  Παριανός Χρ. (Αμάρυνθος), Παλαιολόγος (ΑΟ Χαλκίς),  Ντραγκότι Όνι (Αυλωνάρι), Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.), Σεϊνταράσι Έρντι (Δροσιά), Γκάβαλης Σπ. (Ηρακλής Ψ.),  Τσούτσης Δημ. (Μακρυκάπα),  Τηλιόπουλος (Σκεπαστή),  Κόφι Γιαντόμ (Ταμυναϊκός),
    __________________________________
    1 γκολ Μπιμπάϊ  Αντρ. (Αιδηψός), Αναγνώστου Γ. Μιχ. (Αιδηψός), Στεργίου Αργύρης (Ηρακλής Ψ.), Χαζαρίδης Μιχ. (Λήλας), Κοτρογιάννης Αντ. (Όλυμπος Γ.), Καψάλας Νίκ. (Σκεπαστή), Σεχάϊ Άντον (Ερέτρια), Γεωργίου Παναγ. (Ελλήσποντος), Μπασινάς Δημ. (Μακρυκάπα), Μπασινάς Κώστας (Όλυμπος Γ.), Κοροβέσης Βασ. (Τριάδα), Πετρογιάννης (ΑΟ Χαλκίς), Τζέμος Στέργ. (Δροσιά), Κανάνι (Λήλας),  Ρουμπής Γ. (Όλυμπος Γ.), Κούτρας Νίκος (Ταμυναϊκός), Καράπας Νίκος (Αυλωνάρι), Άλκο Κλεόν (Δροσιά), Θανάσι (Ταμυναϊκός), Μπισμπικόπουλος Αν. (Ερέτρια), Βάθης (Λήλας), Καρλής Γιώργ. (Αυλωνάρι), Αγγελάτος Γιώργ. (Δροσιά), Τζαφέρος Αντών. (Λήλας), Τζαφεράϊ Άντι (Δόξα Προκ.), Σακκάς (Μακρυκάπα), Τσιμπός (ΑΟ Χαλκίς), Τόλης (ΑΟ Χαλκίς), Μακαντάσης Δημ. (ΑΟ Χαλκίς), Συκκάς (Ερέτρια), Κατσίμπρας Ζαχαρ. (Ελλήσποντος), Σκριβάνος Λ. Παν. (Ηρακλής Ψ.), Καρβελάς (Λήλάς), Κοντός Σπύρος (Αμάρυνθος), Γεωργίου Τόλης (Σκεπαστή), Φωτιάς Βασ. (Αυλωνάρι), Μάλλιαρης Γιάν. (Δόξα Πρ.), Πάνου (Δροσιά), Κροκόδειλος (Δροσιά), Αργύρης Ηλ. (Όλυμπος Γ.), Γκίκας Θαν. (Δόξα Πρ., Κανελλόπουλος Νικ. (Δόξα Πρ.), Καρατζάς Κώστας (Δόξα Πρ.), Λάμτσε (Λήλας), Ανδρέου Σωτ. (Σκεπαστή), Πιλάτης Λεων. (Ταμυναϊκός), Σπυράκης (Ταμυναϊκός), Μπασινάς (ΑΟ Χαλκίς), Γιαλός (Ελλήσποντος), Αποστόλου (Ευβοϊκός), Χρόνης (Τριάδα), Γλύκος Δημ. (Αιδηψός), Στεργίου Αργ. (Αιδηψός), Αναστασιάδης Βασ. (Αιδηψός), Αργύρης Ανέστ. (Αμάρυνθος), Τζάνος (Ευβοϊκός), Κουτσαυλής Θαν. (Ταμυναϊκός), Μπαλαμπάνης Στέλ. (Μακρυκάπα), Παναγιώτου Γιώργ. (Σκεπαστή),
    ____________________________________

    ΑΥΤΟΓΚΟΛ (από 1 γκολ)

1.    Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.),
2.    Μαστροκώστας Γιώργος (Αυλωνάρι),
3.    Αλατζάς Βασίλης (Δόξα Προκ.)
4.    Καψάλας Νίκος (Σκεπαστή)
5.    Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος)
6.    Τόρα Ερμίρ (Απόλλων Ερ.)

Στην Β’ ΕΠΣΕ…:
*1ος όμιλος:

Αρτεμησιακός και Ευβοϊκός Γουβών συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα, έχοντας ΄΄χτίσει΄΄ μια σημαντική διαφορά από τους αντιπάλους τους που έχασαν έδαφος!
Ωρεοί και ΟΠΑ Αιδηψού να έχουν χάσει πάρα πολύ έδαφος και μάλλον σχεδιάζουν για την Γ’ ΕΠΣΕ, ενώ 8 ομάδες με διαφορά μόλις 3-8 βαθμών μεταξύ τους βρίσκονται στην ΄΄κόψη του ξυραφιού΄΄ και η μάχη αναμένεται πολύ σκληρή!

*2ος όμιλος:

Στον 2ο όμιλο, αρχικά φαίνεται η Κάρυστος, φαίνεται να έχει ΄΄χτίσει΄΄ μια διαφορά 4 βαθμών, από την 2η (επίσης προνομιούχο) θέση, όπου σκαρφάλωσε το εντυπωσιακό Καλοχώρι/Παντείχι του Κώστα Σταματίου!
Ο Μιαούλης Φ. υποχώρησε, μετά την ήττα και από την Προποντίδα και οι δύο όμως μαζί με τον Απόλλωνα Παραλίας συμπληρώνουν το γκρούπ των ΄΄μνηστήρων΄΄ των δύο πρώτων θέσεων!
Αυλίδα-Άγ. Λουκάς-Νηλέας Νεοχωρίου και Ληλάντιο κατά πρώτο λόγο ΄΄κοναροχτυπιούνται΄΄ στην μάχη της παραμονής!
Οι Κονίστρες έχουν αποχαιρετήσει την κατηγορία…


Στην Γ’ ΕΠΣΕ…:

Διαβάστε Επίσης...