*…στην Αιδηψό δοκιμάζεται ο πρωτοπόρος Ηρακλής Ψ., τοπικό ντέρμπι στο Αλιβέρι, ο Ταμυναϊκός, κοντράρεται με το Αυλωνάρι!
Μεγάλη μάχη για την απομάκρυνση από την ΄΄καυτή΄΄ 13η θέση!
*Β’ ΕΠΣΕ: Αρτεμησιακός & Ευβοϊκός Γουβών, ΄΄καλπάζει΄΄, το δίδυμο της κορυφής στον 1ο, ενώ στον 2ο όμιλο, σταθερά οδηγεί η Κάρυστος, αλλά από κοντά Καλοχώρι/Παντειχι, Απόλλωνας Παραλίας και Μιαούλης Φ.!
Μάχη και στους 2 ομίλους για την παραμονή
*Γ’ ΕΠΣΕ: …στην κορυφή του 1ου ομίλου, συνεχίζει η ΑΕ Κηρίνθου, που πέρασε αλώβητη το εμπόδιο της ΑΕΚ Ν. Πύργου, παραμένει το πρώτο φαβορί ο Πισσώνας, με τους Καθενούς, να είναι στην κορυφή, χωρίς όμως να έχουν κάνουν το ρεπό τους, στον 2ο, ενώ συνεχίζει στην κορυφή ο ΑΟ Κριεζών στον 3ο  που γνώρισε όμως την πρώτη του ήττα στο ντέρμπι!

*ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΕ:
Τι περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 4ης (19ης) αγωνιστικής του β’ γύρου:

  1. ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (26β)-ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας (21β) –α’ γύρος 0-0:
    Ανεξάρτητα της βαθμολογικής θέσης είναι τοπικό ντέρμπι και μάλιστα με τους φιλοξενούμενους να ΄΄καίγονται΄΄ για βαθμούς!
    *Διαιτητές: Κώστας Γκάτσος- Γιάννης Κελεπούρης-Άγγελος Παππάς
  2. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (32β)-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (26β) –α’ γύρος 1-1:
    Θέλει να παραμείνει στην 3η θέση ο Ελλήσποντος, ενώ οι ΄΄Λύκοι΄΄ θέλουν να προσθέσουν πόντους που θα τους απομακρύνουν από όποια περιπέτεια…
    *Διαιτητές: Βασίλης Βελέτζας-Κώστας Δάλλας-Στράτος Ρέτσας
  3. ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (37β)-ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (24β) –α’ γύρος 3-0:
    Έχει τον πρώτο λόγο ο Ταμυναϊκός, που έχει βρει και πάλι τα ΄΄πατήματά΄΄ του, όμως το Αυλωνάρι χρειάζεται οπωσδήποτε βαθμούς…
    *Διαιτητές
    : Χρήστος Σιαπλαούρας-Έλενα Κοτταρά-Γιώργος Νικολάου

  4. ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΣ (25β.)-ΗΡΑΚΛΗΣ Ψαχνών (50β.)–α’ γύρος 0-3:
    Το φαβορί ο πρωτοπόρος Ηρακλής Ψ., που θέλει να διευρύνει το αήττητο, απέναντι στην Αιδηψό, που είναι πολύ δυνατή επιθετικά και ΄΄ψάχνει΄΄ για βαθμούς…
    *Διαιτητές
    : Γιώργος Κασομούλης-Κώστας Δάλλας-Βαγγέλης Καρράς
  5. ΔΟΞΑ Προκοπίου (12β.)-ΕΥΒΟΪΚΟΣ Αγ. Νικολάου (1 β.) –α’ γύρος 2-1:
    Το έχουν πάρει απόφαση στον ΄΄Άγιο΄΄ και παίζουν ελεύθερα, πάνε στο Προκόπι, ν’ αντιμετωπίσουν τους ΄΄Μαυραετούς΄΄ που αναζητούν το θαύμα…
    *Διαιτητές
    : Στράτος Ρέτσας-Άγγελος Παππάς-Γιάννης Κελεπούρης
  6. ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (30β)-ΣΚΕΠΑΣΤΗ (29β) –α’ γύρος 2-3:
    Το φαβορί η ενισχυμένη μεταγραφικά Δροσιά, αντιμετωπίζει την με αρκετά προβλήματα από απουσίες παικτών η Σκεπαστή…
    *Διαιτητές
    : Κώστας Γκάτσος-Κώστας Αργύρης-Χάρης Αντωνίου
  7. ΟΛΥΜΠΟΣ Γυμνού (22β.)-ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (25β.) –α’ γύρος 0-2:
    Θέλει να ξεφύγει από την δύσκολη θέση ο Όλυμπος Γ. και θα παλέψει απέναντι σε μια πολύ δύσκολη ομάδα, όπως ο ΑΟ Χαλκίς, που όμως τα προβλήματα συνεχίζουν να τον ταλαιπωρούν και τελειωμό δεν έχουν…
    *Διαιτητές
    : Στέλιος Φώτης-Κώστας Κωνστάντιος-Γιάννης Σπανός
  8. ΛΗΛΑΣ Βασιλικού (29β) ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (17β.) 3-0αα –α’ γύρος 2-0:
    Το 3ποντο για τον Λήλα Βασιλικού, καθώς ο Παντριαδικός, έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα!
    *Διαιτητές
    : —

***…η 18η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ με μιά γρήγορη και κατατοπιστική ματιά:

…αλλά και αναλυτικά οι σκόρερς του πρωταθλήματος 2019-20:

13 γκολ Ζουζουλής Δημ. (Σκεπαστή),   Σταματάκος Νίκος (Ηρακλής Ψ.),
_______________________________     
12 γκολ Τρεπεκλής Δημ. (ΑΟ Χαλκίς),
_______________________________   
11 γκολ Σίμωσης Γιάν. (Ταμυναϊκός),  Σίδερης Μάκης (Μακρυκάπα),
_______________________________   
10 γκολ Ζαχαριάς Νικ. (Ταμυναϊκός),
_______________________________
9 γκολ Βαρσαμάς Χρήστ. (Δροσιά),  Μαστροκώστας Νίκ. (Δροσιά),   Μαναρίτσας Τάσος (Ηρακλής Ψ.),
_______________________________  

8 γκολ

Κανάνι Κώστας (Λήλας),  Αλεξίου Βαλάντ. (Δόξα Προκ.),   Κουζούλογλου Νίκος (Ελλήσποντος),  Μήτρου Ανδρ. (Ηρακλής Ψ.),  Ανέστης Βαγγ. (Ελλήσποντος),
_______________________________          

7 γκολ Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),  Καραχάλιος Μάρ. (ΑΟ Χαλκίς),
________________________________  
6 γκολ

 Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος),  Ντούρμας Δημ. (Όλυμπος Γ.),   Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),   Μπράχα Τζέσι (Αυλωνάρι),   Καραντάκης Παν. (Μακρυκάπα),  Ελευθερίου Χάρ. (Δροσιά),  Ντούμας Κων. (Ελλήσποντος),   Μακρής Σωτ. (Αιδηψός),   Τόρα Γκέρσι (Ταμυναϊκός-Αμαρυνθιακός),   Θαλασσινός τ. Β. Ι. (Σκεπαστή),   Λάμπρου Γιαν. (Ταμυναϊκός),
_________________________________            

5 γκολ Αγγελάτος Δημ. (Ταμυναϊκός),  Μπμπάϊ Ιντρ. (Αιδηψός),   Σταματούκος Γιάν. (Όλυμπος Γ.),   Τσαλιαγκός Βασ. (Αυλωνάρι),   Ρεπετσάς Θαν. (Ηρακλής Ψ.),  Αναγνώστου Κώστ. (Λήλας),
__________________________________  
4 γκολ Μεταξάς Δημ. (Ταμυναϊκός),   Καρατζάς Βασ. (Αυλωναρι),     Λάσρι Παρ. (ΑΟ Χαλκίς),   Χιούσκα Μάριος (Ελλήσποντος),   Νικολάου Αντ. (Ελλήσποντος),   Αναστασίου Βασ. (Ταμυναϊκός),   Φώτου Χρ. (Αιδηψός),  Κούκα Ρίλντι (Λήλας),
__________________________________          
3 γκολ Μπαϊμπάκης Παν. (Τριάδα),   Μουτουσίδης Κώστας (Ερέτρια),   Πέππας Γιώργος (Αυλωνάρι),   Παπίλας Γιώργ. (Λήλας), Τσούπρος (Δόξα Προκ.),   Ματράκας Γιάν. (Τριάδα),  Λούρος Γιώργ. (Τριάδα),   Ηλιόπουλος Παν. (Αυλωνάρι),   Στεργίου Αργ. (Ηρακλής Ψ.-Αιδηψός),  Ζουλιώτης Δημ. (Ηρακλής Ψ.),  Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.),   Τρεγκάϊ Κριστ. (Όλυμπος Γ.),  Κόφι Γιαντόμ (Ταμυναϊκός),   Αναστασιάδης Βασ. (Αιδηψός),  Παριανός Χρ. (Αμάρυνθος),  Γεωργίου Παναγ. (Ελλήσποντος),  Τζάνος (Ευβοϊκός),   Σπανός Θεόφ. (Ηρακλής Ψ.),
___________________________________
2 γκολ Πετράκης (Ερέτρια), Χασάνδρας Δημ. (Μακρυκάπα),  Σηφάκης (Μακρυκάπα),  Σταματάκος Γιάν. (Ερέτρια),  Κοκκάλας Γιώργ. (Αυλωνάρι),  Κρεμμασμένος Γιάν. (Ευβοϊκός),    Πατερίτσας Βασίλ. (Τριάδα),  Σαββόπουλος Δημ. (Αιδηψός),  Θαλασσινός Αθ. (Σκεπαστή),   Κολιόπουλος Κώστας (Ευβοϊκός), Περήφανος (Ευβοϊκός),  Κωνσταντός Γιώργ. (Σκεπαστή),  Ρούσσος Τάκης (Ερέτρια),   Μώρος Γιάν. Ερέτρια),  Μανδράκας Δημ. (Αυλωνάρι),  Στρατής Πέτρος (Λήλας),  Κοντρατζίου Αλμ. (Αμάρυνθος),    Παλαιολόγος (ΑΟ Χαλκίς),  Ντραγκότι Όνι (Αυλωνάρι),  Σεϊνταράσι Έρντι (Δροσιά), Γκάβαλης Σπ. (Ηρακλής Ψ.),  Τσούτσης Δημ. (Μακρυκάπα),  Τηλιόπουλος (Σκεπαστή),  Παναγιώτου Γιώργ. (Σκεπαστή),  Γλύκος Δημ. (Αιδηψός),  Κατσίμπρας Ζαχαρ. (Ελλήσποντος),
____________________________________
1 γκολ

Μπιμπάϊ  Αντρ. (Αιδηψός), Αναγνώστου Γ. Μιχ. (Αιδηψός), Στεργίου Αργύρης (Ηρακλής Ψ.), Χαζαρίδης Μιχ. (Λήλας), Κοτρογιάννης Αντ. (Όλυμπος Γ.), Καψάλας Νίκ. (Σκεπαστή),  Σεχάϊ Άντον (Ερέτρια), Μπασινάς Δημ. (Μακρυκάπα), Μπασινάς Κώστας (Όλυμπος Γ.), Κοροβέσης Βασ. (Τριάδα), Πετρογιάννης (ΑΟ Χαλκίς), Τζέμος Στέργ. (Δροσιά), Κανάνι (Λήλας),  Ρουμπής Γ. (Όλυμπος Γ.), Κούτρας Νίκος (Ταμυναϊκός), Καράπας Νίκος (Αυλωνάρι), Άλκο Κλεόν (Δροσιά), Θανάσι (Ταμυναϊκός), Μπισμπικόπουλος Αν. (Ερέτρια), Βάθης (Λήλας), Καρλής Γιώργ. (Αυλωνάρι), Αγγελάτος Γιώργ. (Δροσιά), Τζαφέρος Αντών. (Λήλας), Τζαφεράϊ Άντι (Δόξα Προκ.), Σακκάς (Μακρυκάπα), Τσιμπός (ΑΟ Χαλκίς), Τόλης (ΑΟ Χαλκίς), Μακαντάσης Δημ. (ΑΟ Χαλκίς), Συκκάς (Ερέτρια), Σκριβάνος Λ. Παν. (Ηρακλής Ψ.), Καρβελάς (Λήλάς), Κοντός Σπύρος (Αμάρυνθος), Γεωργίου Τόλης (Σκεπαστή), Φωτιάς Βασ. (Αυλωνάρι), Μάλλιαρης Γιάν. (Δόξα Πρ.), Πάνου (Δροσιά), Κροκόδειλος (Δροσιά), Αργύρης Ηλ. (Όλυμπος Γ.), Γκίκας Θαν. (Δόξα Πρ., Κανελλόπουλος Νικ. (Δόξα Πρ.), Καρατζάς Κώστας (Δόξα Πρ.), Λάμτσε (Λήλας), Ανδρέου Σωτ. (Σκεπαστή), Πιλάτης Λεων. (Ταμυναϊκός), Σπυράκης (Ταμυναϊκός), Μπασινάς (ΑΟ Χαλκίς), Γιαλός (Ελλήσποντος), Αποστόλου (Ευβοϊκός), Χρόνης (Τριάδα), Αργύρης Ανέστ. (Αμάρυνθος), Κουτσαυλής Θαν. (Ταμυναϊκός), Μπαλαμπάνης Στέλ. (Μακρυκάπα), Αναγνώστου Νίκ. (Αιδηψός), ΤρεγκάΪ Φαμπιάν (Ερέτρια), Βαρτζής (Ελλήσποντος), Πρίφτι (Λήλας), Μυρτέζα Αντ. (Αμάρυνθος), Λιάσκος (ΑΟ Χαλκίς), Τόρα Ερμ. (Ερέτρια), Μαστροκώστας Γιώργ. (Αυλωνάρι), Μακρής Γιώργ. (Δόξα Προκ.),
______________________________________

 

ΑΥΤΟΓΚΟΛ

1 γκολ
  1. Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.),
  2. Μαστροκώστας Γιώργος (Αυλωνάρι),
  3. Αλατζάς Βασίλης (Δόξα Προκ.), 
  4. Καψάλας Νίκος (Σκεπαστή),
  5. Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος),
  6. Τόρα Ερμίρ (Απόλλων Ερ.),
  7. Κικίδης Δημ. (Λήλας Β.)

Στην Β’ ΕΠΣΕ…:
*1ος όμιλος:

Αρτεμησιακός και Ευβοϊκός Γουβών, είναι τα μεγάλα φαβορί, δείχνοντας ότι υπερέχουν από τους αντιπάλους τους, παρ’ ότι Μαντούδι και Αλάτσατα έχουν ανέβει αισθητά και ΄΄κοιτάνε΄΄ προς την κορυφή, έχοντας όμως σημαντική απόσταση από τις προνομιούχες θέσεις!
Ωρεοί και ΟΠΑ Αιδηψού να έχουν ουσιαστικά αποχαιρετήσει την Β’ ΕΠΣΕ, ενώ Ατρόμητος Βασιλικών, Αστέρας Βατώντα Ταξιάρχης, Πολιτικά και Κεραυνός Χ.,  με βαθμολογική διαφορά μεταξύ τους, στους 2-5 βαθμούς, βρίσκονται στην ΄΄κόψη του ξυραφιού΄΄ και η μάχη αναμένεται πολύ σκληρή!

*2ος όμιλος:

Στον 2ο όμιλο, αρχικά η Κάρυστος, φαίνεται να έχει τον πρώτο λόγο και είναι φαβορί για την πρωτιά, παρουσιάζοντας μεγάλη σταθερότητα από την αρχή του πρωταθλήματος!
Το Καλοχώρι/Παντείχι του Κώστα Σταματίου, έχει, μετά από εντυπωσιακό ντεμαράζ, πιάσει την 2η θέση με τον γειτονικό του Απόλλωνα Παραλίας, να είναι στο κατόπι 2 μόλις βαθμούς πιο πίσω!
Ο Μιαούλης Φ. υποχώρησε πάρα πολύ, μετά τις 5 συνεχόμενες ήττες …
Αυλίδα-Άγ. Λουκάς-Ληλάντιο και Νηλέας Νεοχωρίου κατά πρώτο λόγο, με τα Στύρα και τα Ζάρητρα, να έχουν μια ΄΄εύθραυστη΄΄ διαφορά,  δίνουν μεγάλη μάχη  για την παραμονή!
Οι Κονίστρες έχουν αποχαιρετήσει την κατηγορία…

Στην Γ’ ΕΠΣΕ…:


 

 

Διαβάστε Επίσης...