… να ΄΄κρατήσει΄΄ το αήττητο στόχος του Ηαρακλή Ψ.!
…΄΄αδυσώπητη΄΄ η μάχη για την απομάκρυνση από την ΄΄καυτή΄΄ 13η θέση!
Β’ ΕΠΣΕ: Αρτεμησιακός & Ευβοϊκός Γουβών, έχασαν βαθμούς αλλά ήταν ΄΄ανώδυνο΄΄ στον 1ο, ΄΄καλπάζει΄΄ η Κάρυστος, επέλαση από το Καλοχώρι/Παντείχι  και από κοντά ο Απολλωνας Παραλίας!
΄΄Ομηρικές΄΄ μάχες και στους δύο ομίλους για την παραμονή…
Γ’ ΕΠΣΕ: …στην κορυφή του 1ου ομίλου, συνεχίζει η ΑΕ Κηρίνθου, που ΄΄παιζει΄΄ τον τίτλο στο ντέρμπι της Κυριακής, στην κορυφή οι Καθενοί, όμως ο Πισσώνας (έχει κάνει το ρεπό του), παραμένει το μεγάλο φαβορί, στο 2ο όμιλο!
Αδιαφιλονίκητο φαβορί, τα Κριεζά, στον 3ο !

*ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΕ:
Τι περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 5ης (20ης) αγωνιστικής του β’ γύρου:

  1. ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας (22β)-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (30β) –α’ γύρος 1-2:
    ΄΄Καίγονται΄΄ για βαθμούς οι γηπεδούχοι, θέλουν επιστροφή στις επιτυχίες οι φιλοξενούμενοι… Παιχνίδι ανοιχτό…
    *Διαιτητές: Βασίλης Βελέτζας-Αντώνης Ιωάννου-Γιώργος Κοντογιαννίδης

  2. ΕΥΒΟΪΚΟΣ Αγ. Νικολάου (1 β.)-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (35β) –α’ γύρος 0-6:
    Θέλει να παραμείνει στην 3η θέση ο Ελλήσποντος, είναι το φαβορί, όμως πρόκειται για τοπικό ντέρμπι, κάτι που ΄΄μετρά΄΄ σε τέτοια παιχνίδια…
    *Διαιτητές: Χριστίνα Κούκουρα-Θοδωρής Μαρίνος-Γιάννης Κηρύκος
  3. ΣΚΕΠΑΣΤΗ (32β)-ΛΗΛΑΣ Β. (29β) –α’ γύρος 3-1:
    Με ψυχολογία ανεβασμένη η Σκεπαστή, μετά το 2πλό στην Δροσιά, υποδέχεται τον Λήλα Β., με τους γηπεδούχους να έχουν τον πρώτο λόγο στα προγνωστικά…
    *Διαιτητές
    : Δημήτρης Καλαμάτας-Άγγελος Παππάς-Κώστας Δούκας
  4. ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (26β.)-ΟΛΥΜΠΟΣ Γυμνού (22β.)–α’ γύρος 1-1:
    Παιχνίδι μεγάλης βαθμολογικής σημασίας και για τις δύο ομάδες…! Σε δυσκολότερη θέση βέβαια οι φιλοξενούμενοι, με τους γηπεδούχους να θέλουν να διώξουν μακριά την οποιαδήποτε ΄΄κακή΄΄ εξέλιξη…
    *Διαιτητές
    : Γιώργος Λάμπρου-Γιάννης Σπανός-Κώστας Αργύρης
  5. ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (24β.)-ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (27β.) –α’ γύρος 1-1:
    Σημαντικής βαθμολογικής σημασίας παιχνίδι και για τους δύο αντιπάλους! Οι γηπεδούχοι θέλουν να επανακάμψουν στις επιτυχίες, χρειάζονται το 3ποντο για να βελτιώσουν την θέση τους, οι φιλοξενούμενοι σε καλό σημείο, από τις συνεχόμενες επιτυχίες…
    *Διαιτητές
    : Στέλιος Φώτης-Θοδωρής Μαρίνος-Γιώργος Πασχαλίδης
  6. ΗΡΑΚΛΗΣ Ψαχνών (53β)-ΔΟΞΑ Προκοπίου (15β) –α’ γύρος 1-0:
    Απόλυτο φαβορί ο επίδοξος πρωταθλητής, έχει μέσα στους στόχους του και το αήττητο, ενώ οι ΄΄Ματραετοί΄΄ κάνουν μια ύστατη προσπάθεια για να σώσουν την παρτίδα…
    *Διαιτητές
    : Γιάννης Κηρύκος-Στράτος Ρέτσας-Γιάννης Κελεπούρης
  7. ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΣ (25β.)-ΤΑΜΤΥΝΑΪΚΟΣ (40β.) –α’ γύρος 0-5:
    Μετά τους πρωτοπόρους, υποδέχεται τώρα τον 2ο της βαθμολογίας Ταμυναϊκό, η Αιδηψός (που χρειάζεται άμεσα βαθμούς) στην ρεβάνς της βαριάς ήττας του α’ γύρου με 5-0, στο Αλιβέρι!
    *Διαιτητές
    : Σάκης Παπακυριάκος-Άγγελος Παππάς-Κώστας Δούκας
  8. ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (28β) ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (17β.) 3-0αα –α’ γύρος 1-2:
    Το 3ποντο για τον Λήλα Βασιλικού, καθώς ο Παντριαδικός, έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα!
    *Διαιτητές
    : —

    ***…η 19η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ με μιά γρήγορη και κατατοπιστική ματιά:

    …αλλά και αναλυτικά οι σκόρερς του πρωταθλήματος 2019-20:

    14 γκολ

    Σταματάκος Νίκος (Ηρακλής Ψ.),
    _________________________    
    13 γκολ Ζουζουλής Δημ. (Σκεπαστή),
    _______________________ 
    12 γκολ Τρεπεκλής Δημ. (ΑΟ Χαλκίς),  Σίμωσης Γιάν. (Ταμυναϊκός),
    __________________________________   
    11 γκολ   Σίδερης Μάκης (Μακρυκάπα),
    ______________________________  
    10 γκολ Ζαχαριάς Νικ. (Ταμυναϊκός),   Μαναρίτσας Τάσος (Ηρακλής Ψ.),
    __________________________________  
    9 γκολ Βαρσαμάς Χρήστ. (Δροσιά),  Μαστροκώστας Νίκ. (Δροσιά),   Αλεξίου Βαλάντ. (Δόξα Προκ.),   Ανέστης Βαγγ. (Ελλήσποντος),
    __________________________________ 
    8 γκολ Κανάνι Κώστας (Λήλας),  Κουζούλογλου Νίκος (Ελλήσποντος),  Μήτρου Ανδρ. (Ηρακλής Ψ.),
    __________________________________             
    7 γκολ Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),  Καραχάλιος Μάρ. (ΑΟ Χαλκίς),  Ντούρμας Δημ. (Όλυμπος Γ.),
    __________________________________     
    6 γκολ  Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος),  Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),   Μπράχα Τζέσι (Αυλωνάρι),   Καραντάκης Παν. (Μακρυκάπα),  Ελευθερίου Χάρ. (Δροσιά),  Ντούμας Κων. (Ελλήσποντος),   Μακρής Σωτ. (Αιδηψός),   Τόρα Γκέρσι (Ταμυναϊκός-Αμαρυνθιακός),   Θαλασσινός τ. Β. Ι. (Σκεπαστή),   Λάμπρου Γιαν. (Ταμυναϊκός),   Λάσρι Παρ. (ΑΟ Χαλκίς),
    ___________________________________               
    5 γκολ Αγγελάτος Δημ. (Ταμυναϊκός),  Μπμπάϊ Ιντρ. (Αιδηψός),  Σταματούκος Γιάν. (Όλυμπος Γ.),   Τσαλιαγκός Βασ. (Αυλωνάρι),   Ρεπετσάς Θαν. (Ηρακλής Ψ.),  Αναγνώστου Κώστ. (Λήλας),
    ___________________________________    
    4 γκολ Μεταξάς Δημ. (Ταμυναϊκός),   Καρατζάς Βασ. (Αυλωναρι),   Χιούσκα Μάριος (Ελλήσποντος),   Νικολάου Αντ. (Ελλήσποντος),   Αναστασίου Βασ. (Ταμυναϊκός),   Φώτου Χρ. (Αιδηψός),  Κούκα Ρίλντι (Λήλας),
    ___________________________________         
    3 γκολ Μπαϊμπάκης Παν. (Τριάδα),   Μουτουσίδης Κώστας (Ερέτρια),   Πέππας Γιώργος (Αυλωνάρι),   Παπίλας Γιώργ. (Λήλας), Τσούπρος (Δόξα Προκ.),   Ματράκας Γιάν. (Τριάδα),  Λούρος Γιώργ. (Τριάδα),   Ηλιόπουλος Παν. (Αυλωνάρι),   Στεργίου Αργ. (Ηρακλής Ψ.-Αιδηψός),  Ζουλιώτης Δημ. (Ηρακλής Ψ.),  Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.),   Τρεγκάϊ Κριστ. (Όλυμπος Γ.),  Κόφι Γιαντόμ (Ταμυναϊκός),   Αναστασιάδης Βασ. (Αιδηψός),  Παριανός Χρ. (Αμάρυνθος),  Γεωργίου Παναγ. (Ελλήσποντος),  Τζάνος (Ευβοϊκός),   Σπανός Θεόφ. (Ηρακλής Ψ.),
    ___________________________________
    2 γκολ Πετράκης (Ερέτρια), Χασάνδρας Δημ. (Μακρυκάπα),  Σηφάκης (Μακρυκάπα),  Σταματάκος Γιάν. (Ερέτρια),  Κοκκάλας Γιώργ. (Αυλωνάρι),  Κρεμμασμένος Γιάν. (Ευβοϊκός),    Πατερίτσας Βασίλ. (Τριάδα),  Σαββόπουλος Δημ. (Αιδηψός),  Θαλασσινός Αθ. (Σκεπαστή),   Κολιόπουλος Κώστας (Ευβοϊκός), Περήφανος (Ευβοϊκός),  Κωνσταντός Γιώργ. (Σκεπαστή),  Ρούσσος Τάκης (Ερέτρια),   Μώρος Γιάν. Ερέτρια),  Μανδράκας Δημ. (Αυλωνάρι), Στρατής Πέτρος (Λήλας),  Κοντρατζίου Αλμ. (Αμάρυνθος),  Παλαιολόγος (ΑΟ Χαλκίς),  Ντραγκότι Όνι (Αυλωνάρι),  Σεϊνταράσι Έρντι (Δροσιά), Γκάβαλης Σπ. (Ηρακλής Ψ.),  Τσούτσης Δημ. (Μακρυκάπα),  Τηλιόπουλος (Σκεπαστή),  Παναγιώτου Γιώργ. (Σκεπαστή),  Γλύκος Δημ. (Αιδηψός),  Κατσίμπρας Ζαχαρ. (Ελλήσποντος),  Αναγνώστου Νίκ. (Αιδηψός),  Κανελλόπουλος Νικ. (Δόξα Πρ.), Καρατζάς Κώστας (Δόξα Πρ.),  Σκριβάνος Λ. Παν. (Ηρακλής Ψ.),
    ___________________________________
    1 γκολ

    Μπιμπάϊ  Αντρ. (Αιδηψός), Αναγνώστου Γ. Μιχ. (Αιδηψός), Στεργίου Αργύρης (Ηρακλής Ψ.), Χαζαρίδης Μιχ. (Λήλας), Κοτρογιάννης Αντ. (Όλυμπος Γ.), Καψάλας Νίκ. (Σκεπαστή),  Σεχάϊ Άντον (Ερέτρια), Μπασινάς Δημ. (Μακρυκάπα), Μπασινάς Κώστας (Όλυμπος Γ.), Κοροβέσης Βασ. (Τριάδα), Πετρογιάννης (ΑΟ Χαλκίς), Τζέμος Στέργ. (Δροσιά), Κανάνι (Λήλας),  Ρουμπής Γ. (Όλυμπος Γ.), Κούτρας Νίκος (Ταμυναϊκός), Καράπας Νίκος (Αυλωνάρι), Άλκο Κλεόν (Δροσιά), Θανάσι (Ταμυναϊκός), Μπισμπικόπουλος Αν. (Ερέτρια), Βάθης (Λήλας), Καρλής Γιώργ. (Αυλωνάρι), Αγγελάτος Γιώργ. (Δροσιά), Τζαφέρος Αντών. (Λήλας), Τζαφεράϊ Άντι (Δόξα Προκ.), Σακκάς (Μακρυκάπα), Τσιμπός (ΑΟ Χαλκίς), Τόλης (ΑΟ Χαλκίς), Μακαντάσης Δημ. (ΑΟ Χαλκίς), Συκκάς (Ερέτρια), Καρβελάς (Λήλάς), Κοντός Σπύρος (Αμάρυνθος), Γεωργίου Τόλης (Σκεπαστή), Φωτιάς Βασ. (Αυλωνάρι), Μάλλιαρης Γιάν. (Δόξα Πρ.), Πάνου (Δροσιά), Κροκόδειλος (Δροσιά), Αργύρης Ηλ. (Όλυμπος Γ.), Γκίκας Θαν. (Δόξα Πρ.), Λάμτσε (Λήλας), Ανδρέου Σωτ. (Σκεπαστή), Πιλάτης Λεων. (Ταμυναϊκός), Σπυράκης (Ταμυναϊκός), Μπασινάς (ΑΟ Χαλκίς), Γιαλός (Ελλήσποντος), Αποστόλου (Ευβοϊκός), Χρόνης (Τριάδα), Αργύρης Ανέστ. (Αμάρυνθος), Κουτσαυλής Θαν. (Ταμυναϊκός), Μπαλαμπάνης Στέλ. (Μακρυκάπα), ΤρεγκάΪ Φαμπιάν (Ερέτρια), Βαρτζής (Ελλήσποντος), Πρίφτι (Λήλας), Μυρτέζα Αντ. (Αμάρυνθος), Λιάσκος (ΑΟ Χαλκίς), Τόρα Ερμ. (Ερέτρια), Μαστροκώστας Γιώργ. (Αυλωνάρι), Μακρής Γιώργ. (Δόξα Προκ.), Ιωσήφ Ηλ. (Δόξα Πρ.), Λύκος Βαγγ. (Ευβοϊκός), Θαλασσινός Αθ. Ι. (Σκεπαστή),
    _______________________________

     

    ΑΥΤΟΓΚΟΛ

    1 γκολ 1.    Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.),
    2.    Μαστροκώστας Γιώργος (Αυλωνάρι),
    3.    Αλατζάς Βασίλης (Δόξα Προκ.)
    4.    Καψάλας Νίκος (Σκεπαστή)
    5.    Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος)
    6.    Τόρα Ερμίρ (Απόλλων Ερ.)
    7.    Κικίδης Δημ. (Λήλας Β.)
    8.    Τσατσαρώνης (Ηρακλής Ψ.),
    9.    Καρατζάς Βασ. (Αυλωνάρι)

    Στην Β’ ΕΠΣΕ…:
    *1ος όμιλος:

Αρτεμησιακός και Ευβοϊκός Γουβών, είχαν απώλειες (ισοπάλίες), όμως Μαντούδι και Αλάτσατα πραμένουν αρκετά πίσω, καθώς είχαν και αυτές απώλειες!
Ωρεοί και ΟΠΑ Αιδηψού να έχουν ουσιαστικά αποχαιρετήσει την Β’ ΕΠΣΕ, ενώ ΑΕ Ιστιαίας, Ατρόμητος Βασιλικών, Αστέρας Βατώντα Ταξιάρχης, Πολιτικά και Κεραυνός Χ.,  με βαθμολογική διαφορά μεταξύ τους, στους 2-6 βαθμούς, βρίσκονται στην ΄΄κόψη του ξυραφιού΄΄ και μάχονται σκληρά για την παραμονή!

*2ος όμιλος:

Στον 2ο όμιλο, αρχικά η Κάρυστος, είναι σταθερή και έχει τον πρώτο λόγο για την πρωτιά, και φυσικά σίγουρα θα κατακτήσει μία από τις δύο θέσεις της ανόδου!
Το εντυπωσιακό Καλοχώρι/Παντείχι θα δώσει την μεγάλη μάχη, με τον γειτονικό του Απόλλωνα Παραλίας, που είναι 2 μόλις βαθμούς πιο πίσω, για το πολυπόθητο 2ο εισιτήριο ανόδου!
Ο Μιαούλης Φ. ουσιαστικά βγήκε ΄΄εκτός μάχης΄΄…
Αυλίδα-Άγ. Λουκάς-Ληλάντιο και Νηλέας Νεοχωρίου κονταροχτυπιώνται για να εξασφαλίσου την παραμονή! Οι Κονίστρες έχουν αποχαιρετήσει την κατηγορία…

Στην Γ’ ΕΠΣΕ…:

Διαβάστε Επίσης...