*Α’ ΕΠΣΕ: … ΄΄χτίζει΄΄ εντυπωσιακό αήττητο ο Ηρακλής Ψαχνών…!
…η υπόθεση σωτηρία-παραμονή στην Γ’ Εθνική, του ΑΟ Ν. Αρτάκης, ρυθμιστής των εξελίξεων!
*Β’ ΕΠΣΕ: Αρτεμησιακός (παρά την απώλεια) & Ευβοϊκός Γουβών, συνεχίζουν ακάθεκτοι,  στον 1ο όμιλο,  αδιαφιλονίκητη η κυριαρχία της Καρύστου, που ανοίγει την ΄΄ψαλίδα΄΄, στον 2ο, ενώ η μονομαχία των γειτόνων, της Βοιωτικής ακτής της Εύβοιας για την 2η θέση, καλά κρατεί! Μεγάλο ντέρμπι την Κυριακή στο Καλοχώρι/Παντείχι!
Η μάχη και στους δύο ομίλους της παραμονής, ΄΄χτυπάει΄΄ κόκκινο…!
*Γ’ ΕΠΣΕ: …στον 1ο  και στον 3ο όμιλο, η ΑΕ Κηρίνθου και ο ΑΟ Κριεζών, ΄΄καθάρισαν΄΄ την υπόθεση τίτλος & άνοδος! Καθενοί και Πισσώνας ΄΄μπερδεύτηκαν ακόμα πιο πολύ  στον 2ο για την πρωτιά!

*ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΕ:
Τι περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 7ης (22ης) αγωνιστικής του β’ γύρου:

  1. ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (28 β)-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (36 β) –α’ γύρος 0-2:
    Με βαθμολογική ΄΄άνεση΄΄ αλλά σε πολύ καλή κατάσταση οι φιλοξενούμενοι, απέναντι στους Αμαρύνθιους, που έχουν ανάγκη βαθμών, σ’ ένα ανοιχτό οπωσδήποτε παιχνίδι…
    *Διαιτητές: Στέλιος Φώτης-Αντώνης Ιωάννου-Χάρης Αντωνίου
  2. ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας (25 β.)-ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (31 β) –α’ γύρος 2-0:
    Παιχνίδι με τεράστιο βαθμολογικό και όχι μόνο (σε σχέση με τα προβλήματα του ΑΟ Χαλκίς) ενδιαφέρον! Απόλυτη η ανάγκη βαθμών για τους γηπεδούχους, καθώς σε καμιά περίπτωση οι φιλοξενούμενοι δεν νιώθουν ασφάλεια με τους 31 βαθμούς!
    *Διαιτητές: Κώστας Γκάτσος-Κώστας Κωνστάντιος-Προκόπης Τσιφλάκος
  3. ΔΟΞΑ Προκοπίου (18 β)-ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (46 β) –α’ γύρος 0-8:
    Μετά την εκπληκτική ανατροπή, της περασμένης αγωνιστικής, οι ΄΄Μαυραετοί΄΄ θα προσπαθήσουν για μια ακόμα επιτυχία, για να κρατήσουν ζωντανές τις όποιες ελπίδες έχουν μείνει… Βέβαια πολύ δύσκολο το έργο της Δόξας, απέναντι στον φορμαρισμένο Ταμυναϊκό!
    *Διαιτητές
    : Γιάννης Κηρύκος-Παναγιώτης Σέρρας-Κώστας Αργύρης
  4. ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (33β.)- ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (38β.) –α’ γύρος 1-1:
    Με νέο τεχνικό τον Θανάση Αναγνώστου, οι ΄΄Βόρειοι΄΄ έχουν απόλυτη ανάγκη βαθμών, κόντρα στον δυνατό φέτος Ελλήσποντο, που έχει στόχο την 3η θέση στην βαθμολογία… Παιχνίδι με αβέβαιη εξέλιξη!
    *Διαιτητές
    : Γιώργος Κασομούλης-Άκης Νέγρης-Χρήστος Αλεξίου
  5. ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (25 β.)-ΛΗΛΑΣ Βασιλ. (29 β.) –α’ γύρος 2-2:
    ΄΄Καυτό΄΄ παιχνίδι στο ΄΄Νικ. Κούκης΄΄, με τους δύο αντιπάλους να έχουν μπει σε περιπέτειες και έχουν απόλυτη ανάγκη βαθμών. Ομάδες απρόβλεπτες, με την έδρα να δίνει κάποιο αβαντάζ…
    *Διαιτητές
    : Σάκης Παπακυριάκος-Κώστας Δάλλας-Άγγελος Παππάς
  6. ΗΡΑΚΛΗΣ Ψαχνών (59β)-ΟΛΥΜΠΟΣ Γυμνού (26β) –α’ γύρος 2-1:
    Απόλυτο φαβορί οι γηπεδούχοι και επίδοξοι νταμπλούχοι Εύβοιας, για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, με τους Γυμνιώτες όμως να αναζητούν παντού βαθμό ή βαθμούς!
    *Διαιτητές
    : Βασίλης Βελέτζας-Γιάννης Κελεπούρης-Βαγγέλης Σιμιτζής
  7. ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (30 β.)-ΣΚΕΠΑΣΤΗ (38 β.) –α’ γύρος 1-0:
    Με αλλαγή στον πάγκο (Βαγγ. Ζέρβας αντί Νικ. Κιαπέκου) οι ΄΄Λύκοι΄΄ θέλουν να επανακάμψουν στις επιτυχίες, έχοντας φυσικά και ανάγκη βαθμών! Οι φιλοξενούμενοι της Σκεπαστής άνετοι βαθμολογικά, στοχεύουν την παεραμονή στην 3η θέση… Παιχνίδι αμφίρροπο!
    *Διαιτητές
    : Διονύσης Δανιηλίδης-Αντώνης Ιωάννου-Θοδωρής Μαρίνος
  8. ΕΥΒΟΪΚΟΣ Αγ. Νικολάου (1 β.)-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 3-0 αα –α’ γύρος 2-3:
    Το πρώτο, έστω και στα χαρτιά, 3ποντο, για τον ΄΄Άγιο΄΄!  Η αποχώρηση του Παντριαδικού, από το πρωτάθλημα, ΄΄ξεκολλάει΄΄ τον Ευβοϊκό από τον ένα βαθμό!

***…η 20η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ με μιά γρήγορη και κατατοπιστική ματιά:

…αλλά και αναλυτικά οι σκόρερς του πρωταθλήματος 2019-20:

16 γκολ Σταματάκος Νίκος (Ηρακλής Ψ.),
____________________________________     
15 γκολ Ζουζουλής Δημ. (Σκεπαστή),
____________________________________  
14 γκολ ——————————————————–
13 γκολ —————————————————– 
12 γκολ

Τρεπεκλής Δημ. (ΑΟ Χαλκίς),  Σίμωσης Γιάν. (Ταμυναϊκός),  Ανέστης Βαγγ. (Ελλήσποντος),
____________________________________ 

11 γκολ   Σίδερης Μάκης (Μακρυκάπα),  Αλεξίου Βαλάντ. (Δόξα Προκ.),   Μαστροκώστας Νίκ. (Δροσιά),
____________________________________
10 γκολ Ζαχαριάς Νικ. (Ταμυναϊκός),   Μαναρίτσας Τάσος (Ηρακλής Ψ.),  Μήτρου Ανδρ. (Ηρακλής Ψ.),
____________________________________  
9 γκολ

Βαρσαμάς Χρήστ. (Δροσιά),  Κανάνι Κώστας (Λήλας),
_____________________________________             

8 γκολ Κουζούλογλου Νίκος (Ελλήσποντος),   Ελευθερίου Χάρ. (Δροσιά),  Ντούρμας Δημ. (Όλυμπος Γ.),
_____________________________________
7 γκολ Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),  Καραχάλιος Μάρ. (ΑΟ Χαλκίς),    Μπμπάϊ Ιντρ. (Αιδηψός),
______________________________________    
6 γκολ

 Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος),  Μπασούκος Δημ. (Ερέτρια),   Μπράχα Τζέσι (Αυλωνάρι),   Καραντάκης Παν. (Μακρυκάπα),    Ντούμας Κων. (Ελλήσποντος),   Μακρής Σωτ. (Αιδηψός),   Τόρα Γκέρσι (Ταμυναϊκός-Αμαρυνθιακός),   Θαλασσινός τ. Β. Ι. (Σκεπαστή),   Λάμπρου Γιαν. (Ταμυναϊκός),   Λάσρι Παρ. (ΑΟ Χαλκίς),  Σταματούκος Γιάν. (Όλυμπος Γ.),
_______________________________________                     

5 γκολ Αγγελάτος Δημ. (Ταμυναϊκός),  Τσαλιαγκός Βασ. (Αυλωνάρι),   Ρεπετσάς Θαν. (Ηρακλής Ψ.),  Αναγνώστου Κώστ. (Λήλας),   Κόφι Γιαντόμ (Ταμυναϊκός),
________________________________________    
4 γκολ Μεταξάς Δημ. (Ταμυναϊκός),   Καρατζάς Βασ. (Αυλωναρι),   Χιούσκα Μάριος (Ελλήσποντος),   Νικολάου Αντ. (Ελλήσποντος),   Αναστασίου Βασ. (Ταμυναϊκός),   Φώτου Χρ. (Αιδηψός),  Κούκα Ρίλντι (Λήλας),  Κοτρογιάννης Αντ. (Όλυμπος Γ.),
________________________________________         
3 γκολ

Μπαϊμπάκης Παν. (Τριάδα),   Μουτουσίδης Κώστας (Ερέτρια),   Πέππας Γιώργος (Αυλωνάρι),   Παπίλας Γιώργ. (Λήλας), Τσούπρος (Δόξα Προκ.),   Ματράκας Γιάν. (Τριάδα),  Λούρος Γιώργ. (Τριάδα),   Ηλιόπουλος Παν. (Αυλωνάρι),   Στεργίου Αργ. (Ηρακλής Ψ.-Αιδηψός),  Ζουλιώτης Δημ. (Ηρακλής Ψ.),  Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.),   Τρεγκάϊ Κριστ. (Όλυμπος Γ.),  Αναστασιάδης Βασ. (Αιδηψός),  Παριανός Χρ. (Αμάρυνθος),  Γεωργίου Παναγ. (Ελλήσποντος),  Τζάνος (Ευβοϊκός),   Σπανός Θεόφ. (Ηρακλής Ψ.),  Κατσίμπρας Ζαχαρ. (Ελλήσποντος),  Σκριβάνος Λ. Παν. (Ηρακλής Ψ.),  Μώρος Γιάν. Ερέτρια),  Κοκκάλας Γιώργ. (Αυλωνάρι),   Γκάβαλης Σπ. (Ηρακλής Ψ.),   Κωνσταντός Γιώργ. (Σκεπαστή),  Τηλιόπουλος Κώστας (Σκεπαστή),
_______________________________________ 

2 γκολ Πετράκης (Ερέτρια), Χασάνδρας Δημ. (Μακρυκάπα),  Σηφάκης (Μακρυκάπα),  Σταματάκος Γιάν. (Ερέτρια),  Κρεμμασμένος Γιάν. (Ευβοϊκός),    Πατερίτσας Βασίλ. (Τριάδα),  Σαββόπουλος Δημ. (Αιδηψός),  Θαλασσινός Αθ. (Σκεπαστή),   Κολιόπουλος Κώστας (Ευβοϊκός), Περήφανος (Ευβοϊκός),  Ρούσσος Τάκης (Ερέτρια),   Μανδράκας Δημ. (Αυλωνάρι),  Στρατής Πέτρος (Λήλας),  Κοντρατζίου Αλμ. (Αμάρυνθος),    Παλαιολόγος (ΑΟ Χαλκίς),  Ντραγκότι Όνι (Αυλωνάρι),  Σεϊνταράσι Έρντι (Δροσιά), Τσούτσης Δημ. (Μακρυκάπα),  Παναγιώτου Γιώργ. (Σκεπαστή),  Γλύκος Δημ. (Αιδηψός),    Αναγνώστου Νίκ. (Αιδηψός),  Κανελλόπουλος Νικ. (Δόξα Πρ.), Καρατζάς Κώστας (Δόξα Πρ.),  Γεωργίου Τόλης (Σκεπαστή),  Στεργίου Αργύρης (Ηρακλής Ψ.-Αιδηψός),  Αργύρης Ηλ. (Όλυμπος Γ.), Ζουρμπουλής Χρήστος (Όλυμπος Γ.),
_______________________________________
1 γκολ

Μπιμπάϊ  Αντρ. (Αιδηψός), Αναγνώστου Γ. Μιχ. (Αιδηψός),  Χαζαρίδης Μιχ. (Λήλας), Καψάλας Νίκ. (Σκεπαστή),  Σεχάϊ Άντον (Ερέτρια), Μπασινάς Δημ. (Μακρυκάπα), Μπασινάς Κώστας (Όλυμπος Γ.), Κοροβέσης Βασ. (Τριάδα), Πετρογιάννης (ΑΟ Χαλκίς), Τζέμος Στέργ. (Δροσιά), Κανάνι (Λήλας),  Ρουμπής Γ. (Όλυμπος Γ.), Κούτρας Νίκος (Ταμυναϊκός), Καράπας Νίκος (Αυλωνάρι), Άλκο Κλεόν (Δροσιά), Θανάσι (Ταμυναϊκός), Μπισμπικόπουλος Αν. (Ερέτρια), Βάθης (Λήλας), Καρλής Γιώργ. (Αυλωνάρι), Αγγελάτος Γιώργ. (Δροσιά), Τζαφέρος Αντών. (Λήλας), Τζαφεράϊ Άντι (Δόξα Προκ.), Σακκάς (Μακρυκάπα), Τσιμπός (ΑΟ Χαλκίς), Τόλης (ΑΟ Χαλκίς), Μακαντάσης Δημ. (ΑΟ Χαλκίς), Συκκάς (Ερέτρια), Καρβελάς (Λήλάς), Κοντός Σπύρος (Αμάρυνθος), Φωτιάς Βασ. (Αυλωνάρι), Μάλλιαρης Γιάν. (Δόξα Πρ.), Πάνου (Δροσιά), Κροκόδειλος (Δροσιά), Γκίκας Θαν. (Δόξα Πρ.), Λάμτσε (Λήλας), Ανδρέου Σωτ. (Σκεπαστή), Πιλάτης Λεων. (Ταμυναϊκός), Σπυράκης (Ταμυναϊκός), Μπασινάς (ΑΟ Χαλκίς), Γιαλός (Ελλήσποντος), Αποστόλου (Ευβοϊκός), Χρόνης (Τριάδα), Αργύρης Ανέστ. (Αμάρυνθος), Κουτσαυλής Θαν. (Ταμυναϊκός), Μπαλαμπάνης Στέλ. (Μακρυκάπα), ΤρεγκάΪ Φαμπιάν (Ερέτρια), Βαρτζής (Ελλήσποντος), Πρίφτι (Λήλας), Μυρτέζα Αντ. (Αμάρυνθος), Λιάσκος (ΑΟ Χαλκίς), Τόρα Ερμ. (Ερέτρια), Μαστροκώστας Γιώργ. (Αυλωνάρι), Μακρής Γιώργ. (Δόξα Προκ.), Ιωσήφ Ηλ. (Δόξα Πρ.), Λύκος Βαγγ. (Ευβοϊκός), Θαλασσινός Αθ. Ι. (Σκεπαστή), Κουτσαυλής (Ελλήσποντος), Καραλής Γιάν. (Λήλας), Παρίσης Ανδρ. (Ευβοϊκός),
_________________________________________

 ΑΥΤΟΓΚΟΛ:  1 γκολ

  1. Τσουμάνης Κώστας (Όλυμπος Γ.),
  2. Μαστροκώστας Γιώργος (Αυλωνάρι),
  3. Αλατζάς Βασίλης (Δόξα Προκ.)
  4. Καψάλας Νίκος (Σκεπαστή)
  5. Ρουμπής Βαγγ. (Αμάρυνθος)
  6. Τόρα Ερμίρ (Απόλλων Ερ.)
  7. Κικίδης Δημ. (Λήλας Β.) 
  8. Τσατσαρώνης (Ηρακλής Ψ.), 
  9. Καρατζάς Βασ. (Αυλωνάρι),
  10. Περήφανος Νίκ. (Δόξα Προκ.)

Στην Β’ ΕΠΣΕ…:

Στην Γ’ ΕΠΣΕ…:

 

 

Διαβάστε Επίσης...