… συνέχεια και πάντα με την απειλή …κοροναϊού!

*Α’ ΕΠΣΕ:
…θα συνεχιστεί η 3πλή συγκατοίκηση στην κορυφή;
Θα κάνουν ″σεφτέ″ οι 3  με 0 βαθμούς;

*Β’ ΕΠΣΕ:
…άρχισαν και ξεχωρίζουν οι ″μνηστήρες″ για τις πρωτιές, περιμένουν στην ″γωνία″ τ’ αουτσάϊντερ, αλλά και μάχη επιβίωσης!
*Γ’ ΕΠΣΕ:
…στην σέντρα και οι ″μικροί″!

*ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΕ:
Τι περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:

  1. ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γουβών:
    Απόλυτο φαβορί οι ″Νερατζούρι″, στην αναμέτρηση του Σταδίου, θέλουν να κάνουν το 3 στα 3, απέναντι στους νεοφώτιστους, των Γουβών, που προέρχονται από την πρώτη και μεγάλη εκτός έδρας επιτυχία τους!
    *Διαιτητές: Γιώργος Τουλούμης-Δαυϊδ Πριόνας-Αντώνης Ιωάννου
  2. ΛΗΛΑΣ Βασιλ.-ΑΟ ΣΚΕΠΑΣΤΗΣ:
    Στο γήπεδο το γειτονικού  Αφρατίου, όπου φιλοξενείται ο ″άστεγος″ Λήλας Βασιλικού, θα υποδεχθεί, σ’ ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι την ομάδα της Σκεπαστής! ″Βίοι παράλληλοι″ στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος και για τους δύο (ισοπαλία και ήττα), αναζητούν εναγωνίως το πρώτο 3ποντο!
    *Διαιτητές: Γιάννης Κηρύκος-Χάρης Αντωνίου-Αντώνης Γεωργαράς 
  3. ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ:
    Πολύ ενδιαφέρον το παιχνίδι ψηλά στο βουνό, όπου θ’ αναμετρηθούν οι δύο αντίπαλοι, που προέρχονται από μεγάλες επιτυχίες, την περασμένη αγωνιστική! Η Αμάρυνθος θέλει να ζευγαρώσει τις νίκες, απένατι στην Μακρυκάπα, που αναζητά το 3 στα 3! Χαρακτηριστικό, οι ″Λύκοι″ έδειξαν ότι ξέρουν να ″δαγκώνουν″, στο 2ο ημίχρονο!
    *Διαιτητές: Στέλιος Φώτης-Κώστας Δάλλας-Προκόπης Τσιφλάκος
  4. ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ Γυμνού:
    Κοινή αφετηρία και για τους δύο στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς μετρούν ισάριθμες ήττες, στις 2 αγωνιστικές! Αναμφισβήτητα θα γίνει μεγάλη μάχη και με δεδομένη την παράδοση, που θέλει τους φιλοξενούμενους, να ″ζορίζουν″ τους γηπεδούχους (που έχουν φυσικά το αβαντάζ της έδρας) και να φεύγουν από την Δροσιά, με αρκετά θετικά αποτελέσματα
    *Διαιτητές
    : Στράτος Ντούρας-Κώστας Δάλλας-Γιώργος Κοντογιαννίδης 
  5. ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας-ΤΑΜΥΝΜΑΪΚΟΣ:
    ″Καυτό″ και αμφίρροπο παιχνίδι, στο γήπεδο της Ερέτριας, που θα γίνει το πρώτο μεγάλο ντέρμπι του πρωταθλήματος, ανάμεσα σε δύο παλιούς γνώριμους! Ισόβαθμες οι δύο ομάδες βαθμολογικά, θα είναι από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος χωρίς αμφιβολία! Δίνει κάποιο αβαντάζ στον Απόλλωνα, η έδρα, όμως ο Ταμυναϊκός, παλεύει εξ ίσου καλά εντός και εκτός έδρας! 
    *Διαιτητές
    : Σάκης Παπακυριάκος-Σταύρος Ρουμπής-Περικλής Δελχάς
  6. ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ:
    Οι δύο μονομάχοι του 2ου ομίλου, στην Β’ ΕΠΣΕ, συναντώνται και πάλι! Στο πρωτάθλημα της Β’ η Κάρυστος, ήταν απόλυτα κυρίαρχη (νίκη 3-0 & ισοπαλία 0-0)! Στην φετινή διοργάνωση οι ″κιτρινόμαυροι″, έχουν ξεκινήσει εντυπωσιακά (2 στα 2) και θέλουν να συνεχίσουν, όμως οι γηπεδούχοι θέλουν να ρεφάρουν την ήττα της τελευταίας στιγμής στην Μακρυκάπα!
    *Διαιτητές
    : Γιώργος Τουλούμης-Αντώνης Ιωάννου-Αντώνης Γεωργαράς
  7. ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ:
    Θέλουν να ″συνέλθουν″ από την ψυχρολουσία της περασμένης αγωνιστικής στο Βορειοευβοιώτικο ντέρμπι, οι παίκτες της Αιδηψού, όμως σίογουρα θα έχουν δύσκολο έργο απέναντι, στον Ελλήσποντο, που ″ψάχνει″ εναγωνίως το πρώτο του 3ποντο, μετά από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες!
    *Διαιτητές: Γιώργος Κασομούλης-Μπάμπης Γκρινιάρης-Γιάννης Κελεπούρης
  8. ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ-ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ:
    Στόχος να 2πλασιάσει τις εντός έδρας επιτυχίες ο Αρτεμησιακός, βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη… Το Αυλωνάρι, δείχνει να είναι σε πολύ κακό μομέντουμ, προέρχεται από δύο συνεχόμενες ήττες και το ερωτηματικό είναι αν θα βγάλει (και πότε) αντίδραση…
    *Διαιτητές: Χριστίνα Κούκουρα-Αντώνης Λιαγκάκης-Κώστας Δούκας

***…η 2η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ με μιά γρήγορη και κατατοπιστική ματιά:

…αλλά και αναλυτικά οι σκόρερς του πρωταθλήματος 2019-20:

3 γκολ Κωνσταντάγκας Γιώργ. (ΑΟ Χαλκίς),   Χατζηαθανασίου Δημ. (Αρτεμησιακός),  Αποστόλου Γιάν. (Καλοχώρι/Π.),   Ρούσσος (Κάρυστος),
_______________________________    
2 γκολ Χαλιώτης (ΑΟ Χαλκίς), Κανάνι Κλαούντ. (Ερέτρια), Ρουμπής Βαγγ. (Λήλας), Τσούτσης Δημ. (Αμάρυνθος),  Κοντρατζίου Αλμπ. (Αμάρυνθος),  Καραχάλιος Μάριος (ΑΟ Χαλκίς), Μουτουσίδης Κ. (Αρτεμησιακός),  Προβής Μάκης (Δροσιά),  Ανέστης Βαγγ. (Ελλήσποντος),  Ζαχαριάδης Βασ. (Καλοχώρι/Π.),  Σίδερης Μάκης (Μακρυκάπα),  Ζουζουλής Δημ. (Σκλεπαστή),
_______________________________
1 γκολ

Μακρής Σωτήρης (Αιδηψός), Κουζούλογλου Νίκος (Ελλήσποντος), Γάσπαρης Βασίλ. (Αιδηψός), Λούκας Ηλίας (ΑΟ Χαλκίς), Μακρής (ΑΟ Χαλκίς), Τάκης Ρούσσος (Ερέτρια), Μπράχα Τζέσι (Αυλωνάρι), Ντούμας Κ. (Ελλήσποντος), Σελίμης Δημ. (Γούβες), Καραμπάς Θεοδ. (Καλοχώρι/Π.), Ποδαράς Φραγκ. (Κάρυστος), Καραλής Γιάν. (Λήλας), Γκρινιάρης Παν. (Μακρυκάπα), Ντουλελάρι Άντι (Όλυμπος Γ.), Καψάλας Νίκ. (Σκεπαστή), Μπιμπάϊ Ιντγρ. (Αιδηψός), Θωμάς Γιάν. (ΑΟ Χαλκίς), Παριανός Χρ. (Ερέτρια), Ιωσήφ Ηλ. (Γούβες), Σούλας (Κάρυστος), Βουρδάνος Τάσος (Μακρυκάπα), Χίος Φραγκ. (Μακρυκάπα), Μαστροκώστας Νικ. (Ταμυναϊκός), Μώρος Γιάν.  (Ταμυναϊκός), Θανάσι Στέφ.  (Ταμυναϊκός),
________________________________

ΑΥΤΟΓΚΟΛ
1
γκολ
1.    Μαυρούτσικος Γιάν. (Σκεπαστή),

Στην Β’ ΕΠΣΕ…:

*″Σώμα με σώμα″ φαίνεται θα γίνει η μάχη για την κορυφή του 1ου ομίλου, Ιστιαία-Μαντούδι & Καστέλλα, οδηγού με 2 στα 2, ενώ ακολουθούν κατά βήμα, Σταυρός και Δόξα Προκοπίου!
*Τ’ Αλάτσατα έχουν πάρει ″φόρα″ και φιγουράρουν σαν το μεγάλο φαβορί, από κοντά όμως το ίδιο δυνατή και η ″Μπάρτσα″, που έχει μπει πλέον στο ″σπίτι″ της και παρουσιάζει άλλο πρόσωπο και φυσικά ο Απόλλωνας της Παραλίας, που είναι πάντα, στο γκρούπ των πρωταγωνιστών!
*Ν. Στύρα και Νηλέας Νεοχωρίου, δείχνουν μια σημαντική δυναμική, αναμένεται να είναι οι βασικοί διεκδικητές, όμως εδώ υπάρχουν αρκετοί και αξιόλογοι, ″μνηστήρες″!

Στην Γ’ ΕΠΣΕ…: …στην σέντρα και οι ″μονομάχοι″ της Γ’ ΕΠΣΕ!

 

 

Διαβάστε Επίσης...