ΣΚΕΠΑΣΤΗ: Ανταπόκριση
Καλό και ενδιαφέρον παιχνίδι, ανάμεσα στην ομώνυμη τοπική ομάδα και τον Απόλλωνα Ερέτριας! Οι παίκτες της Σκεπαστής σ’ ένα ΄΄καρέ΄΄ 4 δύσκολων αγώνων, στο ξεκίνημα τους πρωταθλήματος (εντός με Ταμυναϊκό, ΑΟ Χαλκίς και Απόλλωνα Ερ. και τον Λήλα Β. εκτός), δεν μπόρεσαν ούτε αυτή την αγωνιστική να γευθούν το 3ποντο της νίκης!
Οι φιλοξενούμενοι Ερετριανοί, προέρχονταν από ένα άτυχο εντός έδρας αγώνα (ντέρμπι με Ταμυναϊκό) αναζητούσε την επιστροφή στις επιτυχίες και φυσικά να παραμείνει όσο γίνεται πιο κοντά στην κορυφή, όμως σ’ αυτό το παιχνίδι δεν ήταν καλοί…

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, ήταν μοιρασμένο, όμως και οι δύο στο τέλος τα έχουν με την τύχη τους, καθώς οι μεν γηπεδούχοι θεωρούν ατυχία, το αυτογκόλ που έδωσε προβάδισμα στους αντιπάλους τους, αλλά και το χαμένο πέναλτι, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν και αυτοί ΄΄παράπονα΄΄ με την τύχη τους, καθώς δέχτηκαν την ισοφάριση στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων…

Ο Χρήστος Παριανός, άνοιξε το σκορ…

Πριν από την συμπλήρωση του 10λεπτου και συγκεκριμένα στο 9′ ο Απόλλωνας πήρε το προβάδισμα… Ο έμπειρος Παριανός εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων και με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ, 0-1.

Οι γηπεδούχοι, πέρασαν στην αντεπίθεση και απάντησαν στο 30′ με τον Τηλιόπουλο να βγάζει πολύ ωραία σέντρα και ο Ζουζουλής με κεφαλιά έκανε το 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ 45λεπτο!

Στο β’ μέρος και συγκεκριμένα στο 55′ ο Κρ. Τρεγκάι αρκετά έξω από την περιοχή, έπιασε ξαφνικό δυνατό σουτ, ο Αλατζάς απέκρουσε ενστικτωδώς,  ο Καλλίτσης προσπάθησε ν’ απομακρύνει, όμως με την  κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του, ένα αυτογκόλ που έκανε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους.

Και πάλι πέρασαν στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι και στο 68′ κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Καψάλα. Ο Ι. Β. Θαλασσινός ανέλαβε την εκτέλεση, όμως ο πολύ καλός  Σακκής απέκρουσε εντυπωσιακά και κράτησε το προβάδισμα για τον ΄΄Δαφνηφόρο΄΄!

Δημήτρης Ζουζουλής, δεν ΄΄έφτασαν΄΄ τα 2 γκολ για την νίκη…

Συνέχισαν  πιέζουν οι γηπεδούχοι, όμως ΄΄σκόνταψαν΄΄ πάνω στον πολύ καλό Σακκή…! Το χρονόμετρο έδειχνε το 90+3′ και μετά από καλή προσπάθεια των γηπεδούχων, η μπάλα τελικά φτάνει στον Ζουζουλή που ψύχραιμα την στέλνει στα δίκτυα και ισοφαρίζει σε 2-2.

Διαιτητές: Γιώργος Τουλούμης (Άκης Νέγρης-Στράτος Ρέτσας)

*ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθης Κατσικογιάννης): Αλατζάς, Ι. Αθ. Θαλασσινός, Σ. Ανδρέου (73′ Λαδογιάννης), Καλλίτσης, Ν. Καψάλας, Κωνσταντός (61′ Καρατζούδης), Ζουζουλής, Ι. Β. Θαλασσινός, Γεωργίου, Τηλιόπουλος, Μαυρούτσικος.

*ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας (Δημήτρης Βαλκάνος): Σακκής, Φαμπ. Τρεγκάι (65′ Κατσαρής), Μάρ. Καρλατήρας, Σμπιλήρης, Λ. Καρλατήρας, Χιούσκα (64′ Αντζέλι), Κανάνι, Παριανός, Κρ. Τρεγκάι (80′ Γ. Μορφούλης), Τόρα (80′ Φ. Τσίγκας), Ρούσσος.