Νικηφόρα πέρασε ο Ελλήσποντος από την Τριάδα επικρατώντας με 0-2 του τοπικού Παντριαδικού χάρη σε δύο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο.

Μετά τη νίκη τους αυτή οι Λαμψακιώτες στρέφουν την προσοχή τους στον αγώνα ρεβάνς του κυπέλλου με τον Αμαρυνθιακό με άπαντες στο στρατόπεδο του Ελλήσποντου να έχουν θέσει ως στόχο τη συμμετοχή στον τελικό.

Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις οι φιλοξενούμενοι που ήταν πιο αποτελεσματικοί πήραν το τρίποντο που τους εδραιώνει στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.

Στο πρώτο μέρος το οποίο δεν είχε καλό ρυθμό άλλα και αρκετά λάθη από τις δύο πλευρές η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 22΄ με το σουτ του Πατερίτσα να διώχνει σε κόρνερ ο Βασιλείου.

Ένα λεπτό αργότερα ο Μπαιμπάκης έπιασε την κεφαλιά η οποία ήταν αδύναμη με αποτέλεσμα ο Βασιλείου να μην έχει πρόβλημα μπλοκάροντας τη μπάλα.

Ο Ελλήσποντος απείλησε στο 26΄ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ανέστη με τον Μώρο να πέφτει στη δεξιά του γωνία και να διώχνει σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ξεκίνησαν έχοντας περισσότερη διάθεση με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 52΄ όταν ο Νικολάου σέντραρε από αριστερά με τον Ανέστη να πετάγεται στο σημείο του πέναλτι και με σουτ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, 0-1.

Ο Παντριαδικός μετά τη ψυχρολουσία που δέχτηκε προσπάθησε να αντιδράσει ζητώντας μάλιστα πέναλτι στο 58΄ όταν ο Μπαιμπάκης από δεξιά σέντραρε με τους γηπεδούχους να υποστηρίζουν πως η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ντούκα.

Τη νίκη για τους φιλοξενούμενους κλείδωσε στο 66΄ ο Ντούμας όταν με ένα δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Μώρο, 0-2.

Στο τελευταίο εικοσάλεπτο ο Ελλήσποντος διαχειρίστηκε το υπέρ του σκορ με τον Παντριαδικό να μην έχει τα ψυχικά αποθέματα για να επιστρέψει στο παιχνίδι.

Παντριαδικός (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Μώρος, Χασανλάρι (65′ Γούναρης) Κικίδης, Γκρινιάρης, Ξιφαράς, Κοροβέσης, Ματράκας (80′ Χρόνης) Πασάι, Μπαιμπάκης, Λούρος (82′ Μυτάκης) Πατερίτσας (79′ Παπακωνσταντίνου).

Ελλήσποντος (Κώστας Καλλιμάνης): Βασιλείου, Γιαλός (90′ Λεμπέσης) Ντούκα, Γεωργίου, Φτούλης (58′ Ντούμας) Χιούσκα (90′ Κουτσαβλής) Νικολάου, Κατσίμπρας, Κουζούλογλου (82′ Αλαφάκης) Ανέστης, Νάνος.