Έσπασε το αήττητο του Αμαρυνθιακού μετά από εννέα αγωνιστικές μιας και γνώρισε την ήττα στο Αλιβέρι από τον Ταμυναικό με 1-0.

Ο Ταμυναικός του «αήττητου» στον πάγκο του Δημήτρη Αντωνόπουλου είχε ενα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο με γκολ από τον φορμαρισμένο Κόφι Γιάντομ, είχε δοκάρι με τον Γιάννη Λάμπρου που για ακόμα ένα ματς ήταν ο ηγέτης του Ταμυναικού.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Κόφι Γιάντομ στο 16′ μετά απο εξαιρετικό σουτ του Κόφι Γιάντομ.

Ο Αμαρυνθιακός του Γιώργου Κρόκου επέζησε στο πρώτο από τις επιθετικές ριπές των γηπεδούχων χάρη στον εξαιρετικό τερματοφύλακα Σακκή ανασυντάχθηκε στα αποδυτήρια και βγήκε στο β’ ημίχρονο για να ισοφάρισει και παραλίγο να το καταφέρει, αλλά πρώτα ο Νίκος Μιτακίδης σταμάτησε τον Αποστόλου στο 62′ και μετά ο Δημήτρης Δήμου έσωσε λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή την προσπάθεια του Λάμπρου Καρλατήρα.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Λάμπρου Καρλατήρα στο 88′ του αγώνα.

Το αγώνα σφύριξε ο Κώστας Γκάτσος με συνεργάτες τους Παναγιώτη Σέρρα και Βασίλη Μακρή.

Ταμυναικός(Δ.Αντωνόπουλος):Μητακίδης, Δήμου, Πιλάτης, Βελαέτης, Β. Αναστασίου, Ιδ. Αναστασίου, Γιαντόμ, Σπυράκης (63′ Μεταξάς), Λάμπρου, Ζαχαριάς, Βρέττος (90′ Κουτσαυλής).

Αμαρυνθιακός(Γ.Κρόκος): Σακκής, Σεφερλής, Μ.Καρλατήρας, Λ.Καρλατήρας, Ξουρής, Σ. Μυρτέζα, Νάτσης, Αποστόλου (79′ Π.Μεταξάς), Τόρα, Κιμουλιάτης (71′ Αν.Αργύρης), Αλεξίου (64′ Αντ. Μυρτέζα).