Συνέχισε το νικηφόρο σερί του ο Ταμυναικός επικρατώντας του δυνατού ΑΠΚΟ Δροσιάς με 2-1 στο Τσαρπάλειο Αθλητικό Κέντρο του Αλιβερίου σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με φάσεις και από τις δύο ομάδες.

Η ομάδα του Δημήτρη Αντωνόπουλου που με τον Χαλκιδέο προπονητή στον πάγκο της είναι αήττητη για ακόμα έναν αγώνα ήταν σοβαρή ουσιώδης και απαλλαγμένη από το άγχος του πρωταθλητισμού απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο παίρνοντας ακόμα μία νίκη.

Η Δροσιά με την σειρά πάλεψε το παιχνίδι ισοφάρισε έμεινε ζωντανή μέχρι τέλους προσπάθησε αλλά ηττήθηκε από έναν καλύτερο αγωνιστικά αντίπαλο που έχει και σύμμαχο την ισχυρή παράδοση με το μέρος του όταν οι δύο ομάδες αγωνίζονται στο Αλιβέρι.

Στο 13′ λεπτό ο Βασίλης Αναστασίου σούταρε δυνατά η μπάλα βρήκε και τον Τουλίτση ξεγελώντας και τον τερματοφύλακα Αραβανή 1-0 για τον Ταμυναικό.

Στο 44′ ο Χάρης Ελευθερίου με ωραία ενέργεια πάτησε περιοχή εκεί ανατράπηκε από τον Λεωνίδα Πιλάτη η πολύ καλή διαιτητής Χριστίνα Κούκουρα έδειξε την εσχάτη των ποινών και ο Χρήστος Βαρσαμάς έκανε το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος ο Ταμυναικός πίεσε τον ΑΠΚΟ που εύκολα ή δύσκολα κρατούσε μέχρι το 62′ εκεί ο MVP των γηπεδούχων Νίκος Ζαχαριάς με σουτ έκανε το 2-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Ζαχαριά στο 85′ περνώντας ακόμα ένα τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Τον αγώνα σφύριξε η πολύ καλή Χριστίνα Κούκουρα με συνεργάτες τους άριστους Γιάννης Μητρολιό και Κώστα Αργύρη.

Ταμυναικός(Δ.Αντωνόπουλος): Τσάβαρης, Δήμου (58′ λ.τ. Κουτσαυλής), Πιλάτης, Βελαέτης, Β. Αναστασίου, Ιδ.Αναστασίου, Γιαντόμ (90′ Σκανδάλης), Μεταξάς, Πομάρες (70′ Σπυράκης), Ν. Ζαχαριάς, Ποδαράς (55′ Λάμπρου).

ΑΠΚΟ Δροσιάς(Ντρ.Κνέζεβιτς): Αραβανής, Τουλίτσης (60′ Τζέμος), Τζαφέρος, Γκρινιάρης, Τζ. Κνέζεβιτς, Γ. Ζαχαριάς (80′ Πάνου), Ν. Μαστροκώστας, Τσομπάνης (89′ Κροκόδειλος), Χ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Σεϊνταράς.