Με 2-1 επιβλήθηκε ο Ταμυναικός της Σκεπαστής στο Τσαρπάλειο σε ένα αγώνα που κρίθηκε στο  δεύτερο ημίχρονο.

Το συγκρότημα του Δημητρη Βαλκάνου δείχνει να εχει επιστρέψει στην κανονικότητα και στην ηρεμία με μπροστάρη τον φορμαρισμένο Γιαννη Λάμπρου ειναι στην 2η θέση 10 βαθμούς μακρυά από τον Ηρακλή Ψαχνών που έχει και έναν αγώνα λιγότερο στην Μακρυκάπα.

Η Σκεπάστη του Στάθη Κατσικόγιαννη που είναι σε αγωνιστική κάμψη μιας και στα τελευταία 4 ματς έχει 2 ήττες και δυο ισοπαλίες με τελευταία νίκη στις 30/11/2019 με 2-0 επί της Δόξας Προκοπίου.

Πρωταγωνιστές στο πρώτο ημίχρονο οι δύο τερματοφύλακες Τζαβαρης του Ταμυναικού και Σωτηρόπουλος της Σκεπαστης που σταμάτησαν τους επιθετικούς και κράτησαν το αποτέλεσμα στο 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τα πάντα στο Αλιβέρι ο αγώνας πήρε φωτιά με το ξεκίνημα τους και συγκεκριμένα στο 49′ ο εξαιρετικός φέτος Νίκος Ζαχαριας με κεραυνό έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του Σωτηρόπουλου κανοντας το 1-0 για τον Ταμυναικό.

Ο Ταμυναικός έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ με τον Σπυράκη αλλά το σουτ σταματησε στο δοκάρι του Σωτηρόπουλου

Η Σκεπαστή δεν το έβαλε κάτω και αντεπιτέθηκε και το 60′ ισοφάρισε με τον μόνιμο σκόρερ της και εκ των κορυφαίων στο πρωτάθλημα Δημήτρη Ζουζουλή σε 1-1 με σουτ μέσα από την περιοχή.

Την νίκη στον Ταμυναικό έδωσε ο Κουτσαυλής στο 80‘ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Γιάννη Λάμπρου έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Πολύ καλή η διαιτησία του Δημήτρη Καλαμάτα που είχε συνεργάτες τους Δαυίδ Πριόνα και την Χριστίνα Κούκουρα.

Ταμυναικός(Δ.Βαλκάνος):Τσαβαρής, Βασ. Αναστασίου, Αγγελάτος, Βελαέτης, Κουτσαυλής, Μ. Αναστασίου, Μεταξάς (90′ Δήμου), Σπυράκης (73′ Βρέττος), Λάμπρου, Ζαχαριάς (66′ Σίμωσης), Υandom.

Σκεπαστή(Στ.Κατσικόγιαννης): Σωτηρόπουλος, Ι. Θ. Θαλασσινός, Ανδρέου, Καλλίτσης, Ν. Καψάλας, Κωνσταντός, Αγιασοφίτης, Μαυρούτσικος, Καρατζούδης (86′ Α. Καψάλας), Τηλιόπουλος, Ζουζουλής.