Στο Τσαρπάλειο, ο Ταμυναϊκός χρειάστηκε να πετάξει ένα ολόκληρο ημίχρονο για να ξυπνήσει και να πάρει μία δίκαιη νίκη απέναντι στον Λήλαντα Βασιλικού που προσπάθησε, δημιούργησε, είχε ένα δοκάρι στο 1-0 αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι παραπάνω.

Στο πρώτο 45λεπτο το θέαμα ήταν μέτριο, με λίγες καλές στιγμές, κυρίως από τους γηπεδούχους.

Στο Β´ ημίχρονο, ο Ταμυναϊκός χρειάστηκε 10 λεπτά για να πάρει προβάδισμα νίκης. Αρχικά στο 55´ με την κεφαλιά του Μαστροκώστα και στο 65´ με το πλασέ του Μώρου. Ενδιάμεσα, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία για να ισοφαρίσουν αλλά η κεφαλιά του Αναγνώστου έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με σουτ του νεαρού Θανάσι που είχε μπει λίγα λεπτά πριν ως αλλαγή.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Δ. Αντωνόπουλος): Ζωντός, Αναστασίου Β., Πιλάτης, Αναστασίου Ι., Φωτιάς, Μεταξάς (90’ Σκανδάλης), Μώρος (78′ Μακρής), Κούτρας, Λάμπρου (78′ Θανάσι), Μαστροκώστας (90′ Σκανδάλης), Μανδράκας (60′ Σταμέλος).

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τ. Ταυταρίδης): Πρίνος, Ευαγγελινός (60′ Κικίδης), Καραλής, Βάθης (60′ Αγγελάκης), Κουτσαυλής, Τζαφέρος (78′ Πεσχύρας), Παπίλας, Αλεξίου, Κροκόδειλος, Ρουμπής, Αναγνώστου.