Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο «Τσαρπάλειο» του Αλιβερίου  όπου Ταμυναϊκός και Ολύμπος Γυμνού μοιράστηκαν τους βαθμούς με το ισόπαλο 2-2.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ταμυναϊκός ήταν καλύτερος και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 18´ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Πιλάτη, παράβαση που κέρδισε ο Λάμπρου. Στο 40′ ο Τρεγκάι δεν κατάφερε να ισοφαρίσει αφού στην προσπάθεια που έκανε η μπάλα βρήκε το δοκάρι και λίγες στιγμές πριν την ολοκλήρωση του 1ου μέρους, ο Πομάρες διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, δίνοντας τους ένα σημαντικό προβάδισμα.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Όλυμπος μπήκε δυνατά και με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Ντούρμας μείωσε το σκορ για να έρθει η ισοφάριση στο 72´ με κεφαλιά του Παριανού μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δεληγιώργη.

Το τελικό 2-2 δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού αφού το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αν κατέληγαν στο τέρμα μερικές από τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησαν οι δύο ομάδες.

Ταμυναικός (Γ. Καρβέλης): Γούναρης, Φωτόπουλος (60′ Μ. Αναστασίου), Πιλάτης, Κουτσαυλής, Δήμου, Κούτρας, Ποδαράς (86´ Β. Αναστασίου), Πομάρες (76´ Κροκόδειλος), Λάμπρου (63´ Κοκκάλας), Κρόκος, Βρέττος

Όλυμπος Γυμνού (Π. Κοντογιάννης): Θαν. Σακκής, Κιούσης, Ν. Σακκής, Κουτσαυλής, Μπισμπικόπουλος, Ηλ. Αργυρής, Ντούρμας, Ρουμπής, Τρεγκάι (75´ Κηρύκος), Παριανός, Δεληγιώργης (90´ Μήτρου)

Για περισσότερες φωτογραφίες από τον αγώνα Ταμυναικός- Όλυμπος Γυμνού ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ