Η Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ ανακοίνωσε τους ομίλους της Γ´ Εθνικής 2020-21 των 136 ομάδων συνολικά.

Αφού προστέθηκαν ακόμα 4 ομάδες, λες και δεν μας έφταναν οι 132 που είχαν δηλώσει συμμετοχή, η ΕΠΟ ανακάτεψε το …καζάνι και καταρτίστηκαν οι 10 όμιλοι.

Φυσικά επειδή έπεσε πολύ δουλειά, θα ασχοληθούν αργότερα με τον τρόπο ανόδου και τον αριθμό των ομάδων που θα υποβιβαστούν.

Οι Ευβοϊκές ομάδες (ΑΟΝΑ και Ηρακλής Ψαχνών) τοποθετήθηκαν στον 4ο όμιλο των 14 ομάδων, παρέα με τις ομάδες της Φθιώτιδας, της Φωκίδας, της Ευρυτανίας, της Βοιωτίας, των Τρικάλων και της Θεσσαλίας.

Συγκεκριμένα ο 4ος όμιλος είναι:

ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντης, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσέας Διστόμου
ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης
ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρός, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης

Στους υπόλοιπους ομίλους έγιναν όσα περίπου είχαμε αναφέρει στην πρωινή ανάρτηση (Δείτε ΕΔΩ) και …ακόμα χειρότερα.

Όντως έσπασαν οι 4 ομάδες της Ανατολικής Αττικής (Μαρκό, και Αήττητος Σπάτων στον 6ο όμιλο, Θύελλα Ραφήνας και Αστέρας Βάρης στον 8ο) αλλά η έκπληξη που επεφύλλασε η Ε.Ε. της ΕΠΟ ήταν για τον Ναυπακτιακό που αποχωρίστηκε τις άλλες τρεις …συμπατριώτισσες από την Αιτωλοακαρνανία (ΑΕ Μεσολογγίου, Παναγρινιακός και Αμβρακικός Λουτρού τοποθετήθηκαν στον 5ο όμιλο) και εντάχθηκε στον 9ο της Πελοποννήσου και των Ιονίων Νήσων οπότε σε κάθε εκτός έδρας θα …περνά θάλασσα.

Συγκεκριμένα οι υπόλοιποι 9 όμιλοι είναι:

1ος όμιλος (16 ομάδες)

ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Διδυμότειχου
ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Μακεδονίας: Ηρακλής Αμπελοκήπων (συζητά συγχώνευση με Ηρακλή Θ.), Εθνικός Σoχού, ΑΕ Ευόσμου

2ος όμιλος (15 ομάδες)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, ΠΑΟ Κουφαλίων
ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Εθνικός Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, ΠΟ Ελασσόνας, Αετός Μακρυχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας: Αναγέννηση Καρδίτσας, Ατρόμητος Παλαμά, ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, Κοζάνη
ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου

5ος όμιλος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς
ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Αμβρακικός Λουτρού, Παναγρινιακός
ΕΠΣ Γρεβενών : Αστέρας Καληράχης

6ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΣ Σαντορίνης 2020, ΑΟ Μυκόνου, Πανναξιακός
ΕΠΣ Πειραιά: Εθνικός, Προοδευτική, ΑΕ Μοσχάτου
ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου

7ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: ΠΑΟ Ρουφ, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος
ΕΠΣ Αργολίδας: Πανναυπλιακός 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Επιδαύρου
ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς
ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ Σπάρτη, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας

8ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος, Πανελευσινιακός
ΕΠΣ Δωδεκανήσου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω
ΕΠΣ Πειραιά: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών
ΕΠΣ Χίου: Μικρασιατική
ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

9ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή
ΕΠΣ Ηλείας: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης
ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβί, Εθνικός Σκουλικάδου
ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Ναυπακτιακός Αστέρας

10ος όμιλος (15 ομάδες)

ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Περιβολίων Ρεθύμνου
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας