Δεν κατάφερε να πάρει το «ροζ» φύλλο αγώνα σήμερα ο Τελεθριακός, ο οποίος ηττήθηκε εντός έδρας από τη Μαλεσίνα με 83-78 σε αγώνα που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο Ιστιαίας για το πρωτάθλημα της A’  ΕΣΚΑΣΕ.

Η Μαλεσίνα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και τέλειωσε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενη με 11 πόντους 12-23. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τελεθριακός κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά και σ’ όλη τη διάρκεια του δευτέρου μέρους βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ. Όμως τελικά η Μαλεσίνα κατάφερε να πάρει τη νίκη. Όμως δεν κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της διαφορά του πρώτου ματς έτσι σε περίπτωση ισοβαθμίας των δύο υπερτερεί η βορειοευβοιώτικη ομάδα.

Απών για τους γηπεδούχους ήταν ο τραυματίας Χοντζαλάρι, ενώ από τους φιλοξενούμενους απουσίαζαν οι Καυκής Β. και θεοφανόπουλος.

Καλύτερος απ’ τον Τελεθριακό ήταν ο Γ. Ρουμελιώτης με 24 πόντους, ενώ από τη Μαλεσίνα ξεχώρισαν οι Καυκής Α. με 24 πόντους και Μητρόπουλος με 23.

Δεκάλεπτα: 12-23, 37-41, 58-61, 78-83

Διαιτητές: Χουγιάζος – Βαρσαμάς

Τελεθριακός (Φώτου): Μέτα 19 (2), Ρουμελιώτης Θ. 13 (1), Παπαθανασίου 12 (2), Ρουμελιώτης Γ. 24 (3), Μπόλματης 5 (1), Τσιτούμης 4, Ματάκιας, Κιαπέκος 1.

Μαλεσίνα (Θάνος): Μπλόντζος, Κανακάρης 17 (5), Καυκής Α. 24 (3), Τούντας, Ταμπούρης 3 (1), Ιορδάνου 8, Μητρόπουλος 23 (3), Πετράκος 8, Περλεπές, Δημητρός, Καραμίντζος, Κούτσικος.