Με συνοπτικές διαδικασίες  ο Κύζικος Ν. Αρτάκης επικράτησε της Ακαδημίας Ερέτριας με 1-5 και κατέκτησε το Τουρνουά Προπαίδων στην μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστή Αντώνη Κουκουβάου.

Η ομάδα του Μιχάλη Μαύρου ήταν καταιγιστική στο πρωτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκε με 0-3 στα πρώτα 15′ λεπτά του αγώνα χάρη σε γκολ των Μπόκου, Σπύρου Δ. και Βουγιούκα και με 0-4 στο 25′ μετά από γκολ του Ανέστη Μπασούκου.

Στο β’ ημίχρονο ο Κύζικος Ν. Αρτάκης πέτυχε και 5ο τέρμα στο 35′ με σκόρερ αυτον που άνοιξε των χορό των γκολ τον Γ. Μπόκο που έκανε το 0-5.

Οι τυπικά γηπεδούχοι της Ακαδημίας Ερέτριας πέτυχαν το γκολ της τιμής με το Τσίγκα στο 36’μειώνοντας σε 1-5.

Στον αγώνα παρευρέθηκε η οικογένεια του αδικοχαμένου Αντώνη Κουκουβάου που παρέλαβε τιμητική πλακέτα από την ΕΠΣΕ.

Από ΕΠΣΕ παρευρέθησαν στον τελικό οι Γ. Πίσχινας, Γ. Ρέτσας, Αντ. Παπαδάκης, Τ. Τσεκούρας.

Για περισσότερες φωτογραφίες του τελικού των Προπαίδων Κ-12 Ακαδημίας Ερέτριας – Κύζικος Ν. Αρτάκης ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ