11-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ:
…΄΄έσωσε΄΄ μια πολύ δύσκολη χρονιά!

*κατέλαβε την 11η  θέση στο πρωτάθλημα!

Βασίλης Τσιμιχόδημος

Ήταν μια πολύ δύσκολη χρονιά για την ομάδα του Παντριαδικού, καθώς πολλά άλλαξαν στην ομάδα των Μεσσαπίων, κύρια στο ρόστερ της! Αρκετές αλλαγές και ένας περιορισμένος αριθμός παικτών, καθώς ο κόουτς-Βασίλης Τσιμιχόδημος, είχε να διαχειριστεί μόλις 15-16 ποδοσφαιριστές!
Και ενώ φαινόταν ότι ο Παντριαδικός δύσκολα θα απέφευγε το ΄΄μοιραίο΄΄, ένα εντυπωσιακό ντεμαράζ, τις τελευταίες κρίσιμες αγωνιστικές και η ΄΄παρτίδα΄΄ σώθηκε! Ο κόουτς-Τσιμιχόδημος μαθημένος στα δύσκολα, κατάφερε σπουδαίο επίτευγμα!
-ο Παντριαδικός σημείωσε 11 νίκες,  5 ισοπαλίες και 14 ήττες και συγκέντρωσε 38 βαθμούς!
Εντός έδρας πέτυχε 7 νίκες, είχε 3 ισοπαλίες, ενώ γνώρισε 5 ήττες (24 βαθμοί)!
Εκτός έδρας ο απολογισμός ήταν 4 νίκες, 2 ισοπαλίες και 9 ήττες (14 βαθμοί).

Κώστας Μουτουσίδης

-11 ήταν οι παίκτες ου Παντριαδικού, που πέτυχαν τα 34 από τα 36 γκολ (συν δύο γκολ αυτογκόλ, υπέρ του στα παιχνίδια με Ελλήσποντο, στην Λάμψακο –στην νίκη με 2-3-  και στην ήττα με 4-1 από τον Ταμυναϊκό στο Αλιβέρι-)
Πρώτος σκόρερ, ήταν ο Κώστας Μουτουσίδης, με 11 γκολ, ενώ ένα αυτογκόλ πέτυχε ο Κώστας Τζάβρας σε βάρος της ομάδας του, την 15η αγωνιστική, στο 2-2 με τους Ωρεούς, μέσα στην Τριάδα!

– ο Παντριαδικός στο πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε χρησιμοποίησε συνολικά 20 ποδοσφαιριστές!

*ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ σε συμμετοχές:

• Κώστας Τζάβρας
    Παναγιώτης Γκρινιάρης

Με το απόλυτο λεπτών, καθώς έκαναν το 30Χ90= 2700’ πρόκειται για τους Παναγιώτη Γκρινιάρη και Κώστα Τζάβρα!

• 30 παρουσίες, με λιγότερα όμως λεπτά, είχαν και οι Γιώργος Χασάνδρας (2550’) και Κώστας Μουτουσίδης (2532’)!
  • 29 συνεχόμενα 90λεπτα συμπλήρωσε ο πορτιέρε Σπύρος Οικονομίδης, ΄΄χάνοντας΄΄ μόνο το 90λεπτο της 1ης αγωνιστικής (ήττα μέσα στην Τριάδα 2-3 από την Αιδηψό).

*…και άλλα στοιχεία για τον Παντριαδικό:

• …οι παίκτες του Παντριαδικόύ, κέρδισαν 3 πέναλτι, ευστόχησαν και στα 3.
  • …οι παίκτες του Παντριαδικόύ, ΄΄σημάδεψαν΄΄ 4 φορές τα δοκάρια των αντιπάλων τους…
  • …ενώ 2 ήταν οι παίκτες του Παντριαδικόύ, που αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα, στους 30 αγώνες…

*Αναλυτικά σε α’ & β’ γύρο: ΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ των 34 γκολ του ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΥ (& το αυτογκολ):