Απόδραση με ένα μεγάλο διπλό για την Αιδηψό που πέρασε με 2-1 μέσα από την έδρα
του Παντριαδικού παίζοντας μυαλωμένα και με σωστή καθοδήγηση από τον πάγκο.
Οι φιλοξενούμενοι κάνοντας ένα μεστό και ουσιαστικό πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν στο 17′ όταν μετά από σέντρα ακριβείας του Μπιμπάι Α. ο Μακρής αφύλακτος με κεφαλιά νίκησε τον Τζαβάρα.
Και στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με δράστη πάλι τον Μακρή ο οποίος έπαιξε καταπληκτικά το 1-2 με τον Μπιμπάι Α.πλάσαρε για δεύτερη φορά με επιτυχία(0-2).
Στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο του Μπαιμπάκη αντί του Παπακωνσταντίνου οι γηπεδούχοι βγήκαν φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο και αποτέλεσμα αυτής της υπεροχής ήταν η μείωση του σκορ στο 50′ με ένα καταπληκτικό γκολ του Ματράκα.
Από εκεί και ύστερα η φούρια των γηπεδούχων κόπασε και σε αυτό συνετέλεσε η πολύ καλή αμυντική τακτική του κ.Γουρνά.
Η αλλαγή στο 55′ του Καρμάι αντί του Αθανασίου έδεσε την άμυνα έκλεισε χώρους και δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να φανούν απειλητικοί.
Με εξαίρεση την ευκαιρία του Χρόνη στο 89′ που απέναντι από τον Κυριακού νικήθηκε
από τον αντίπαλο γκολκίπερ.
Συμπερασματικά μια μεγάλη και δίκαιη νίκη για την Αιδηψό απέναντι στην Τριάδα που έχει τους ίδιους στόχους στο πρωτάθλημα την σωτηρία.
Πολύ καλή η διαιτησία των Κηρύκου ,Κωνστάντιου και Κούκουρα με την τελευταία να ελέγχεται για μια δυο φάσεις οφσάιντ.
Παντριαδκός(Β.Τσιμιχοδημος):Τζαβάρας, Χασανλάρι, Κοροβέσης, Γκρινιάρης, Ξιφαράς,Γούναρης(77’Νεσίμι), Ματράκας, Πασάι, Παπακωνσταντίνου(46’Μπαιμπάκης)
Λούρος(87’Χρόνης), Πατερίτσας(90’Μυτάκης).
Α.Ο.Αιδηψός(Θ.Γουρνάς):Κυριακού, Σαββόπουλος, Βασιλείου, Γιουκάι
Καππές, Αθανασίου(55’Καρμάι), Μακρής, Αναγνώστου, Μπιμπάι Α(90’Καπλανάι Σ), Μπιμπάι Ι, Αναστασιάδης.