*ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ:
Παιχνίδι με 2πλή ΄΄όψη΄΄ στο γήπεδο της Τριάδας! Στο α’ μέρος ο Παντριαδικός, ήταν πολύ καλός και αποτελεσματικός, προηγήθηκε με 2-0 (!) είχε χαμένες ευκαιρίες και όλα έδειχναν ότι η ομάδα του Βασίλη Τσιμιχόδημου θα έπαιρνε ακόμα ένα πολύτιμο 3ποντο και θα ΄΄σκαρφάλωνε΄΄ ακόμα περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα!
Στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν χαλαροί και επαναπαυμένοι στο 2-0! Αργά σταθερά και με υπομονή οι φιλοξενούμενοι, πήραν μέτρα στο γήπεδο, πίεσαν κατάφεραν, με την ΄΄βοήθεια΄΄-αυτογκολ, αντιπάλου τους να μειώσουν και στο τελευταίο 10λεπτο να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, παίρνοντας έναν πολύτιμο πόντο που ήταν ο πρώτος του εκτός έδρας βαθμός!
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, με τον  Κατσίμπρας στο 27′ 1-0, για να έρθει ο πρώτος σκόρερ στο φετινό πρωτάθλημα, Κώστας Μουτουσίδης στο 30′ και να κάνει το 2-0!
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 71′ ο Κώστας Τζάβρας, προσπαθεί διώξει την μπάλα , μετά από καλοχτυπημένο φάουλ του Μούστου, όμως την στέλνει στα δίκτυα του  εμβρόντητου Οικονομίδη και γίνεται έτσι το2-1, που αναπτερώνει τις ελπίδες των φιλοξενούμενων, να παλέψουν για ένα θετικό αποτέλεσμα! Συνέχισαν οι Βορειοευβοιώτες να πιέζουν με αξιώσεις και στο 83′ μετά από εκτέλεση κόρνερ, με καρφωτή κεφαλιά ο Τζαφεράι, στέλνει την μπάλα στα δίκτυα 2-2, με τους γηπεδούχους ακόμα να αναρωτιούνται πως ήρθαν τα πάνω κάτω!

Διαιτητές: Βαλάντης Βρακάς  (Κώστας Κωνστάντιος-Στράτος Ρέτσας)

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Οικονομίδης, Καραμπέτσος (53′ Ταψής), Πασάι, Γκρινιάρης, Τζάβρας, Νόνας (64′ Τσούτσης), Γ. Χασάνδρας, Κατσίμπρας, Μπαϊμπάκης, Μουτουσίδης, Δ. Χασάνδρας (87′ Τσιμιχόδημος).

ΑΟ ΩΡΕΩΝ (Θανάσης Γουρνάς): Δ. Μαυρούτσικος, Τζαφεράι, Καπλανάι (90′ Μαργέτης), Γιουκάι, Κατσός, Σταματονικολός (79′ Μπαλάνος), Μούστος, Ιω. Μαυρούτσικος, Γαλούπης (90′ Αναγνωστάκης), Δ. Αθανασίου, Ένεχ.