Την ήττα, που ισοδυναμεί με υποβιβασμό στην Α’ κατηγορία της Εύβοιας, γνώρισε εκτός έδρας, από τον Χαραυγιακό, με 4-1, ο ΑΟ Χαλκίς.

Το παιχνίδι:

Με γκολ «από τα αποδυτήρια» ξεκίνησε το παιχνίδι για τον Χαραυγιακό, ο οποίος σκόραρε στο 5ο λεπτό κάνοντας το 1-0, με πλασέ του Βαρουξάκη, που πέρασε τον Ευαγγελινό και σκόραρε εύκολα σε κενή εστία.

Ο ΑΟ Χαλκίς έβγαλε αντίδραση και έκανε το 1-1 στο 23′ με τον Παπαδάκη, ενώ τρία λεπτά νωρίτερα οι αμυντικοί του Χαραυγιακού είχαν διώξει επάνω στην γραμμή την κεφαλιά του Πατερίτσα.

Άμεση ήταν η απάντηση των γηπεδούχων αφού στο 26′ έκαναν το 2-1. Ο Βαρουξάκης σούταρε, η άμυνα δεν κατάφερε να διώξει και ο Παπαγγελής με νέο σουτ έβαλε μπροστά στο σκορ τον Χαραυγιακό.

Στο 34′ το 3-1, από τον Βιεννά, ο οποίος πήρε την μπάλα, διένυσε ανενόχλητος μεγάλη απόσταση προς της περιοχή της Χαλκίδας, και με ένα όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ευαγγελινού.

Το τελικό 4-1 από τον Βαρουξάκη στο 54′.

Χαραυγιακός: Βακερλής, Παπαγγελής, Νυφαδόπουλος, Μαραγκουδάκης (73′ Γιαννής), Μιχελής, Κόντι, Κασσιάνος, Βιεννάς, Βαρουξάκης (75′ Πλούμης), Παρασκευόπουλος (61′ Αγγελόπουλος), Φερεντίνος.

ΑΟ Χαλκίς (Οικονόμου-Αϊνδιλής): Ευαγγελινός, Σχίζας, Βουρνάζος (30′ Τόλης), Κολοβός (52′ Ρούμπος), Δούλος, Γκούρλας, Πατερίτσας, Παπαδάκης, Ντάμπος, Σταματούκος, Θεοφ. Μπασινάς (60′ Παλαιολόγος).