Με 2-1 επικράτησε σήμερα ο Ταμυναϊκός του Α.Ο. Ωρεών σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο των Γουβών στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας Εύβοιας.

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά καλό με τις δύο ομάδες να σημειώνουν φάσεις μπροστά απ’ τις δύο εστίας και την ομάδα του Αλιβερίου στις καθυστερήσεις του αγώνα να καταφέρνει να πετύχει το γκολ που της χάρισε τελικά τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το σκορ άνοιξε για τους Ωρεούς ο Δ. Αθανασίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 43΄ λεπτό της αναμέτρησης. Στο 86΄ ο Ταμυναϊκός με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Αναστασίου Β., ο οποίος είδε το Μαυρούτσικο Δ να βρίσκεται εκτός θέσης ισοφάρισε, ενώ στο 90΄ +3΄ σε μια παρόμοια φάση με αυτή της ισοφάρισης, ο Αναστασίου Β. κατάφερε να παραβιάσει και πάλι την εστία των Ωρεών διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 και χαρίζοντας της νίκη στους Αλιβεριώτες.

Α.Ο. Ωρεών (Γουρνάς): Μαυρούτσικος Δ., Τζαφεράι, Καπλανάι, Γιουκάι, Κατσός, Μούστος, Μαυρούτσικος Ι., Ένεχ, Αθανασίου Δ. (76΄ Αθανασίου Ι.), Σταματονικολός

Ταμυναϊκός (Καρβέλης): Μητακίδης, Φωτόπουλος (74΄ Ποδάρας), Δήμου (70΄ Όρσας), Κουτσαυλής, Αναστασίου Β., Αναστασίου Ι, Πιλάτης, Κούτρας (78΄ Κροκόδειλος), Κοκκάλας (46΄ Πομάρες), Λάμπρου, Βρέττος

Διαιτητής: Παπακυριάκος Βοηθοί: Τσιφλάκος – Κελεπούρης