Την νίκη με 3-1, πήρε εντός έδρας ο Όλυμπος Γυμνού, κόντρα στον ΑΠΚΟ Δροσιάς, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας.

Το παιχνίδι:

Το σκορ άνοιξε στο 17′ ο Παριανός, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 πέντε λεπτά αργότερα.

Το 3-0 στο 27′ από τον Κηρύκο, «κλείνοντας» έτσι το πολύ καλό δεκάλεπτο από το πρώτο μέχρι το τρίτο τέρμα του Όλυμπου.

Η Δροσιά αντέδρασε στο 60′, όταν ο Βαρσαμάς έκανε το 3-1. Στο 80′ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Βαρσαμά να μην μπορεί να νικήσει με δύο προσπάθειες τον Μωραϊτη!

Τελικό 3-1.

Όλυμπος Γυμνού (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Μωραΐτης, Τσούμαρης, Σακκής, Ρουμπής (37′ Καρλατήρας), Μπισμπικόπουλος, Ηλ. Αργύρης, Ντούρμας, Κηρύκος, Τρεγκάι (85′ Μήτρου), Παριανός, Σπ. Αργύρης.

ΑΠΚΟ Δροσιάς (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αναστασίου, Νάνος, Σεϊνταράσι, Καρλατήρας, Προβής, Κάκιος, Σ. Ελευθερίου (46′ Τζέμος), Δουρδουβέλας, Χ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Μπασούκος (91′ Σταμέλος).

Διαιτητές: Βελέντζας – Παππάς – Μαρίνος