Με αγώνες της Α’-Β και Γ’ ΕΣΚΑΣΕ συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο 02-03 Μαρτίου τα τοπικά πρωταθλήματα, μπάσκετ στην Ανατολική Στερεά και την  Εύβοια, με εκκρεμότητες φυσικά να υπάρχουν από την κακοκαιρία του περασμένου Σαββατοκύριακου

Αναλυτικά το πρόγραμμα, η ώρα, τα γήπεδα και οι διαιτητές των αγώνων και οι βαθμολογίες:

*ΣΑΒΒΑΤΟ 02-Μαρτ.-2019

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (18η αγωνιστική)

  • Κλειστό Ιστιαίας (13,30):
    ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ
    (Χουγιάζος-Βαρσαμάς)
  • Κλειστό ΄΄Χαλκιά-Αναστασίαδη΄΄ (18,00):
    ΑΠΟΛΛΩΝ Χαλκ.-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λαμίας
    (Αρτσίτας-Χατζής)
  • Κλειστό Ιτέας (18,30):
    ΓΣ ΙΤΕΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ Άμφισσας
    (Χαϊνά-Σοφόπουλος)
  • Κλειστό Λιβαδειάς (18,00)
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λιβαδειάς- ΑΡΗΣ Αμφίκλειας
    (Κοτσιμπός-Παταγιάς)
  • Κλειστό Αυλίδας (18,00):
    ΑΙΑΣ Αυλίδας-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ Χαλκίδας
    (Κωτσακόπουλος-Κάλφα)
  • Κλεστό Σχηματαρίου (20,30):
    ΠΡΩΤΕΑΣ Σχηξματαρίου-ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
    (Καραμπιτσάκος-Γ. Χριστοδούλου)

*Β’ ΕΣΚΑΣΕ
1ος όμιλος

  • 17,30 κλειστό Ν. Αρτάκης:
    ΓΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΓΕ Χαλκίδας
    (Καραμπιτσάκος-Γ. Χριστοδούλου)
  • 18,00 κλειστό Βασιλικού:
    ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΣΚ ΕΡΕΤΡΙΑΣ
    (Θωμά-Κλαπόδης)

*Γ’ ΕΣΚΑΣΕ
1ος όμιλος

  • 15,30 Κλειστό Αλιβερίου
    ΓΣ ΣΤΥΡΩΝ-ΑΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
    (Αποστόλου-Γκογκορώσης)
  • 17,30 Κλειστό Αλιβερίου
    ΠΡΩΤΕΑΣ Λαμίας-ΓΣ ΑΤΛΑΣ
    (Ζάχος-Ζαφείρη)

3ος όμιλος

  • 12,00 Κλειστό Λαμίας
    ΑΡΗΣ Θήβας-ΝΓΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ
    (Βιορές-Ν. Παπακωνσταντίνου)

*ΚΥΡΙΑΚΗ 03-Μαρτ.

*Β’ ΕΣΚΑΣΕ
1ος όμιλος

  • 15,30 Κλειστό Αλιβερίου
    ΑΣΤΕΡΑΣ Αλιβερίου-ΚΑΔΜΟΣ Θήβας
    (Κωτσακόπουλος-Θωμά)
  • 17,30 Κλειστό Αλιβερίου
    ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ-ΓΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ
    (Κωτσακόπουλος-Θωμά)

2ος όμιλος

  • 13,00 Κλειστό Αιδηψού
    ΣΚ ΣΥΛΑΣ-ΜΕΔΕΩΝΑΣ
    (Αρτσίτας-Καλαπόδης)
  • 15,00 κλειστό Μώλου:
    ΑΟ ΜΩΛΟΣ-ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
    (Ζάχος-Ζαφείρη)
  • 17,30 κλειστό Λιβανατών:
    ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ-ΑΣ ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ
    (Ζάχος-Ζαφείρη)
  • 17,00 κλειστό Μαλεσίνας:
    ΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΕΚΠ. ΜΠΟΥΚΑΛΗ
    (Γερονικολός-Βιορές) 

 *Γ’ ΕΣΚΑΣΕ
1ος όμιλος

  • 19,30 Κλειστό Αλιβερίου:
    ΑΟ ΚΥΜΗΣ-ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ
    (Λ. Μασλατζίδης-Αποστόλου)

2ος όμιλος

  • 17,30 Κλειστό Μαυροματίου:
    ΑΟ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΟΥ-ΑΕ ΛΙΜΝΗΣ
    (Γ. Χριστοδούλου-Σ. Χριστοδούλου)