Με τους αγώνες της 21ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑΣΕ συνεχίζεται το Σαββατο 06-Απριλίου, το πρωτάθλημα μπάσκετ στην Ανατολική Στερεά και την  Εύβοια, είναι η προτελευταία αγωνιστική!
Με δεδομένο το ότι Ακαδημές Χαλκ. και Αίας Αυλίδας, έχουν εξασφαλίσει τις θέσεις 1-2, το ενδιαφέρον, υπάρχει για τις ομάδες που διεκδικούν τις 2 θέσεις (3 & 4) και αυτές είναι οι ΓΣ Ιτέας, Απόλλων Λιβαδειάς, Αναγέννηση Λαμίας και Μαλεσίνα, για την είσοδο στα play-offs! Τις ομάδες τις χωρίζει μόλις ένας πόντος και σίγουρα πολλά θα κριθούν και από τα μεταξύ τους αναμετρήσεις…
Μάχη δίνουν και για την παραμονή οι ομάδες του Απόλλωνα Χαλκ., και του Άρη Αμφίκλειας, που ισοβαθμούν και φυσικά ΄΄παρακαλούν΄΄ να μην ΄΄επιστρέψει καμία ομάδα της ΕΣΚΑΣΕ από την Γ’ Εθνική! Ο ΓΣ Αυλίδας, έχει αποχαιρετήσει την κατηγορία…
Ξεκίνησαν και συνεχίζονται τα play-offs ανόδου στην Β’ ΕΣΚΑΣΕ.
Παράλληλα υπάρχει και δράση στην Γ’ ΕΣΚΑΣΕ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα, η ώρα, τα γήπεδα και οι διαιτητές των αγώνων και οι βαθμολογίες:

*ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 05-Απρ.-2019
*Β’ ΕΣΚΑΣΕ
  -Β’ Φάση

  • 05-Απρ.-2019 2100 Κλειστό Μαρτίνου
    ΑΣ ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
    (Ντάνος-Χουγιάζος)

 *ΣΑΒΒΑΤΟ 06-Απρ..-2019

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (20η αγωνιστική) –ώρα: 18,00

  • Κλειστό Ισταίας (ώρα: 15,00):
    ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
    (Κοτσιμπός-Ζάχος)
  • Κλειστό Ιτέας:
    ΓΣ ΙΤΕΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ Σχηματαρίου
    (Κωτσακόπουλος-Γερονικολός)
  • Κλειστό Λιβαδειάς:
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λιβαδειάς-ΑΠΟΛΛΩΝ Χαλκίδας
    (Καραμπιτσάκος-Παταγιάς)
  • Κλειστό Μαλεσίνας:
    ΑΣ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λαμίας
    (Κάλφα-Βαρσαμάς)
  • ΔΑΚ ΄΄Μελίνα Μερκούρη΄΄:
    ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ Χαλκίδας-ΜΑΚΑΡΟΣ Άμφισσας
    (Χουγιάζος-Λ. Μασλατζίδης)
  • Κλειστό Αυλίδας:
    ΑΙΑΣ Αυλίδας-ΑΡΗΣ Αμφίκλειας-ΓΣ ΙΤΕΑΣ
    (Ντάνος-Χατζής)


-Γ’ ΕΣΚΑΣΕ 3ος όμιλος:

  • Κλειστό Καρπενησίου 1330
    ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ Λαμίας
    (Ζαφείρη-Χουσιάδας)

*Κυριακή 07-Απρ.- 2019

*Β’ ΕΣΚΑΣΕ  -Β’ Φάση

  • 07/Απρ./2019 1800 Κλειστό Βασιλικού
    ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ Αλιβερίου
    (Βαρσαμάς-Λ. Μασλατζίδης)

*Γ’ ΕΣΚΑΣΕ

1ος όμιλος

  • 07/04/2019 1430 Κλειστό Καρύστου
    ΑΣ ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ-ΑΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
    (Θωμά-Αποστόλου)

2ος όμιλος

  • 07/04/2019 20οο Κλειστό Αυλίδας
    ΑΟ ΔΡΟΣΙΑ-ΟΚ ΑΥΛΙΔΑΣ
    (Παταγιάς-Χουσιάδας)

3ος όμιλος

  • 07/04/2019 1300 Κλειστό Καρπενησίου
    ΓΣ ΑΤΛΑΣ-ΑΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ
    (Χατζής-Θωμά)