Καταιγιστικός ο Όλυμπος Γυμνου κέρδισε την ομάδα του Αγίου Νικολάου με το ευρύ 7-1.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους από νωρίς στο παιχνίδι και μόλις στο 6ο λεπτό προηγήθηκαν με δυνατό σουτ του Ηλία Αργύρη , στην συνέχεια την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Χρήστος Ζουρμπουλης οποίος με δύο προσωπικά γκολ διαμόρφωσε το 3-0.

Οι παίκτες του Αγίου Νικολάου κατάφεραν να μειώσουν με τον Παρίση σε 3-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Όλυμπος συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και με σκόρερ τους Ντουρμα, Σταματουκο και Κοτρογιαννη(δις), έδωσε διαστάσεις στην σημερινή του νίκη.

Αξιοσημείωτο του σημερινού παιχνιδιού είναι η επανεμφάνιση του Αντώνη Ρουμπή με τα τον σοβαρό του τραυματισμό που τον κράτησε εκτός γηπέδων για δέκα μήνες περίπου.

Όλυμπος Γ.(Π.Κοντογιάννης):  Κηρόπουλος, Μπαρώτας, Σακκής, Κολιόπουλος, Αυλωνίτης, Ηλ. Αργύρης (83′ Κοκονός), Ντούρμας, Τσουμάνης (72′ Ρουμπής), Χρ. Ζουρμπουλής, Τρεγκάι (64′ Σπ. Αργύρης), Σταματούκος (75′ Κοτρογιάννης).

Ευβοϊκός Αγ.Νικ(Γρ.Μάλλιαρης):  Τσάβαρης, Φιόλα, Τόγκος, Χρήστου (46′ Κ. Ντούρμας), Λ. Μαραγκός, Π. Μαραγκός, Λύκος, Μπαρίτας, Ανδρ. Παρίσης, Μακρής (66′ Λάμπρου), Τζάνος.