Με 7-0 επικράτησε ο Αμαρυνθιακός της ομάδας Κ-18 του Πανιωνίου στο γηπέδου της Αμαρύνθου και έδειξε πανέτοιμος για πρωτάθλημα και Κύπελλο Ευβοίας.

Η ομάδα του Θανάση Μεθενίτη που στερήθηκε τις υπηρεσίες του Παναγιώτη Σκριβάνου του Λάμπρου και είδε τον Νίκο Σταματάκο να αποχωρεί με μυϊκό πρόβλημα μόλις στο πρώτο 15λεπτο του παιχνιδιού και τον Στέλιο Μπαλαμπάνη στο μισάωρο πέρασε ένα άγονο πρώτο ημίχρονο με τον Δημητρη Βεζυρτζόγλου να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Ζιαμπάρα στο 21’ και το πρώτο άγονο ημίχρονο να λήγει με 0-0.

Στο β’ ημίχρονο οι παίχτες του Θανάση Μεθενίτη βγήκαν σεληνιασμένοι στο γήπεδο και ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοση τους επικράτησαν με το ευρύ 7-0 με τον Δημήτρη Βεζυρτζόγλου(3γκολ) να πετάει πραγματικά φωτιές πετυχαίνοντας και ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ με σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα εκεί που ζευγαρώνουν οι αράχνες κατά την προσφιλή του συνήθεια.

Εξαιρετική παρουσία είχε και ο νεοαποκτηθείς Παναγιώτης Μάνης , σταθερός και σοβαρός ο αναγεννημένος Γιάννης Τσολάκος, χιλιόμετρα ατελείωτα και γκολ από τον Φώτη Βεσέλι και γκολ με κεφαλιά, παρόν με γκολ και θετική παρουσία από τον Σελίμ Μυρτέζα, άρεσαν οι νεαροί Θ. Σκριβάνος και Μεταξάς δείγμα της δουλειάς που κάνουν στην προπόνηση.

Οι νεαροί του Πανιωνίου ήταν αξιόμαχοι για ένα ημίχρονο μετά και κουράστηκαν και απογοητεύτηκαν από την έκταση του σκορ γνωρίζοντας την συντριβή με 7-0΄

Τα γκολ για τον Αμαρυνθιακό πέτυχαν οι Βεζυρτζόγλου(3), Βέσελι, Μυρτέζα Σελίμ, Σκριβάνος Π.Δ,Κοτρογιάννης.

Αμαρυνθιακός(Θ.Μεθενίτης): Φαλαγγίτης, Τσούτσης, Μπαλαμπάνη, Τσολακος, Μπατζέλης, Βέσελι, Σταματάκος, Δήμου, Σκριβάνος Π.Δ, Βεζυρτζόγλου, Κοτρογιάννης,

Αγωνίσθηκαν και οι : Σπυράκης, Μεταξάς, Μάνης, Κότσαρης, Μυρτέζα Σελιμ, Σκριβάνος Θ., Μετοχιάτης, Καρακίτσος.

Πανιωνιος Κ-18(Γ.Λαμπαδινός): Ζιαμπάρας, Φιλλιπούσης, Γλυνός, Νικολάου, Γιασιάς, Δημητρέλης, Κουφουδάκης, Παπαδόπουλος, Μπάο, Πολυχρόνης, Ιμπραήμ.

Αγωνίσθηκαν και οι : Ντάφλας, Μεταξάς Αν., Μπεχράμ, Στάθης, Τσιμιδόπουλος, Ρίζος, Κολολιός.

Το αγώνα σφύριξε ο Χρήστος Σιαπλαούρας με συνεργάτες τους Γιώργο Κοντογιαννίδη και Βαγγέλη Ντόβολη.