Την νίκη με 3-0 κατάφερε να πάρει η ομάδα του ΑΠΚΟ Δροσιάς, απέναντι στο Καλοχώρι/Παντείχι, για την 18η (εξ’ αναβολής) αγωνιστική της Α’ κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν, ενώ οι φιλοξενούμενοι υστερούσαν στην σωστή τελική πάσα, με αποτέλεσμα το σκορ να πάρει τέτοιες διάστασεις, παρότι το παιχνίδι ήταν δυναμικό και σχετικά μοιρασμένο ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Το παιχνίδι:

Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βαρσαμάς έκανε το 1-0, με ένα πανέμορφο τέρμα, όταν και αποφάσισε να σουτάρει λίγα μέτρα μπροστά από το κέντρο του γηπέδου, έχοντας δει πως ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν εκτός θέσης.

Στο 14′ η πρώτη καλή στιγμή για το Καλοχώρι/Παντείχι, όταν το σουτ του Σαμπάνη απέκρουσε ο Αραβανής.

Στο 35′ έγινε το 2-0 από τον Μπασούκο, ο οποίος αξιοποίησε την ατομική ενέργεια και την πάσα του Βαρσαμά, και με ένα κοντινό πλασέ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των 45′, η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμπάνη πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Αραβανή.

Ημίχρονο 2-0.

Το 3-0 από τον Χαράλαμπο Ελευθερίου στο 66′, ο οποίος ευστόχησε σε τετ α τετ απέναντι στον Δρεναφτσή, ύστερα από όμορφη πάσα του Τζέμου. Στην φάση διαμαρτυρήθηκαν έντονα για οφσάιντ οι φιλοξενούμενοι.

Στο 85′ το Καλοχώρι/Παντείχι θα μπορούσε να είχε σκοράρει, αν ο Σακάλογλου είχε προλάβει να μπει στην πορεία της μπάλας, στην σέντρα που έκανε ο Σαμπάνης από αριστερά.

Τελικό αποτέλεσμα 3-0.

ΑΠΚΟ Δροσιάς (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αραβανής, Νάνος, Σεϊνταράσι, Δουρβουβέλας, Προβής, Κάκιος, Ελευθερίου Σ., Σουλιωτάκης (83′ Κορδώνης), Ελευθερίου Χ., Βαρσαμάς (62′ Τζέμος), Μπασούκος (76′ Καρλατήρας).

Καλοχώρι/Παντείχι (Γιάννης Φουρλής): Δρεναφτσής, Βλάχος (59′ Σακάλογλου), Καραλής (71′ Σιγανός), Ζιζολί, Σαμαρτζής, Δαμπάνης, Πάλλης, Ζαχαριάδης (71′ Ζουρμπουλής Π.), Ζουρμπουλής Χρ., Καραμπάς Θ., Σαμπάνης.

Διαιτητές: Παπαποστόλου – Δάλλας – Αντωνίου.

Για περισσότερες φωτογραφίες του αγώνα ΑΠΚΟ Δροσιάς-Καλοχώρι/Παντειχι ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ