Σε λίγη ώρα λεπτό προς λεπτό οι αγώνες των ΑΟ Χαλκίς και Απόλλων Ερέτριας απέναντι στην Καλλιθέα και τον Ηλυσιακό για την 12η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το πρόγραμμα αναλυτικά :

ΑΟ Χαλκίς- Καλλιθέα 1-0 (28′ Πεν Ντάμπος) ΤΕΛΙΚΟ

Ηλυσιακός-Απόλλων Ερέτριας 4-1 (33′ Μέξης, 45+-73′ Τσίτσαρης, 62′ Μάλτσι / 13′ Μώρος) ΤΕΛΙΚΟ

Αιολικός-Χαραυγιακός 1-0  1-0 (66′ Τσομπανέλης) ΤΕΛΙΚΟ

Αιγάλεω – Θύελλα Καμαρίου 2-0 (13′ Βέρμπης,73’Γονδουλάκης ) ΤΕΛΙΚΟ

Αγ. Ιερόθεος – Αγ Ανάργυροι  2-2 (18′ Νικολέτος πεν, 90+ Αποστόλου / 31′ Νταουντάι, 67′ Θεοδωράκης)

Πανθηραικός- ΠΑΣ Κόρινθος 1-0 (Tελικό)

Για τον 8ο Όμιλο και της ομάδες της Βοιωτίας

(14:00) ΑΟ Εικοσιμίας – Αμβρυσσέας Δυστόμου 0-5 ΤΕΛΙΚΟ

Αστέρας Βλαχιώτη- ΑΟ Υπάτου 0-3 (20′ Ντελέκος,55′ Δέδες,75′ Σπηλιώτης) ΤΕΛΙΚΟ

Από το Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας θα έχουμε ενημέρωση από τον Χρήστο Σεφερλή λεπτό προς λεπτό .

ΑΟ Χαλκίς(Τσακαλίδης): Ανδρούτσος, Χολέβας, Σχίζας, Τόλης, Μπουζούρας, Πατερίτσας, Παπαδάκης, Μπασινάς, Σταματούκος, Νταμπος, Δούλος,

Αναπληρωματικοί: Παλαιολόγος, Χαραλαμπίδης, Γιαλαμίδης, Μήλιος, Σπυριδάκης, Πλούμης, Νυφαδόπουλος.

Καλλιθέα(Ν.Πάντελης):Σκινέσκι, Βασιλείου Κ., Ευαγγέλου, Νικολακάκης, Τσώνης, Μάκος, ΓΚΕΤΣΙ, Βασιλείου Στ., Μακρύγιαννης, Βασιλειάδης.

Αναπληρωματικοί: Βλάχος, Μαργαρώνης, Γκόσιος, Ζεζάι, Χρήστου, Γκιργκιζάν, Λαδάς.

Διαιτητές : Ρούσσης, Σπηλιώτης, Κεπτσάνης, (Κορίνθου).

10′ Λεπτό μοιρασμένο παιχνίδι μέχρι στιγμής από μια τελική η κάθε ομάδα ΑΟ Χαλκίς-Καλλιθέα 0-0

13′ Ηλυσιακός – Ερέτρια 0-1

24′ Λεπτό Σουτ του Ντάμπου απόκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας της Καλλιθέας

28′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ πέναλτι που κέρδισε ο Ντάμπος το εκτέλεσε ο ίδιος ΑΟ Χαλκίς – Καλλιθέας 1-0

30′ λεπτό ο Ηλυσιακός ισοφαρίζει την Ερέτρια που είχε προηγηθεί με γκολ του Μώρου

35΄Λεπτό ο ΑΟΧ έχει την κατοχή της μπάλας χάνοντας και τρεις κλασικές ευκαιρίες με τους Παπαδάκη, Μπασινά , Σταματούκο.

38′ Σουτ του Βασιλείου Στ. απόκρουσε ο Ανδρούτσος

43′ 2-1 ο Ηλυσιακός ανατρέπει το σκορ πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο

Λήξη α’ ημιχρόνου Ηλυσιακός-Ερέτρια 2-1

Με 10 παίχτες συνεχίζει ο ΑΟ Χαλκίς λόγω αποβολής του Σταματούκο με 2η κίτρινη   (αυστηρή αποβολή)

Λήξη α’ ημιχρόνου ΑΟ Χαλκίς – Καλλιθέας 1-0

Ανοίγει λογαριασμό με την ομάδα του Υπάτου ο Βαγγέλης Ντελεκος Αστέρας Βλαχιώτη- ΑΟ Υπάτου 0-1 με σκόρερ τον Ευβοιώτη μέσο .

Έναρξη β’ ημιχρόνου

61′ Λεπτό προβάδισμα δύο τερμάτων για τον Ηλυσιακό 3-1

57′ λεπτό 1-0 για την πολύ καλή Χαλκίδα παρότι αγωνίζεται με 10 ποδοσφαιριστές.

68′ 2η κίτρινη αποβολή για την Καλλιθέα ο Γκέτσι  το 1-0  παραμένει για τον ΑΟ Χαλκίς , πιέζει η Καλλιθέα για την ισοφάριση.

80′ λεπτό ο ΑΟ Χαλκίς ισορρόπησε τον αγώνα με την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Γκλετσι για την  Καλλιθέα.

83′ Από πάσα του Παλαιολογου στον κενό χώρο βρήκε τον Πλούμη στο σημείο του πέναλτι με τον επιθετικό του ΑΟ Χαλκίς να μην βρίσκει την μπάλα και να χάνει μοναδική ευκαιρία.

ΤΕΛΙΚΟ 1-0 για τον «ακέφαλο» ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ των χιλίων προβλημάτων και την πλήρης εγκατάλειψης ΜΠΡΑΒΟ σε αυτούς τους ποδοσφαιριστές , τον προπονητή Κο Τσαγκαλίδη που κρατάνε ψηλά και με τιμή την σημαία της Χαλκίδας