Όλη εξέλιξη των αγώνων της Τετάρτης 16/1/2019

Εύβοια(Κ-14)-Φθιώτιδα(Κ-14)   1-1 ΤΕΛΙΚΟ

Ευβοια(Κ-16):Μίχος, Μήτρου, Πόγκας, Πασσάς, Φωτιάς, Δέδες, Αλαφάκης, Μακρής, Τζαφέρης, Μεταξάς, Ρουμελιώτης.

Αναπληρωματικοί: Αδαμόπουλος, Παπαδημητρίου, Σπύρου, Πρίνος, Σταμούλος, Βαγγέλι, Κικίδης.

Φθιώτιδας(Κ-16): Τζοβάρας, Φλώρος, Λόζος, Κατιουλας, Σταθόπουλος, Fishti, Δερματάς, Στρουμπουλός, Αρβανίτης, Συρμος, Λαμπροπουλος.

Αναπληρωματικοί: Αποστόλου, Παλάσκας, Γιώνι, Γκρινιάς, Ξηρογιάννης, Κωστάκης, Δραχτίδης.

Διαιτητές: Ξηρογιάννης, Σοφός, Καλαμπόκας(Βοιωτίας)

23′ ΛΕΠTO ΓΚΟΛ 0-1 για την Φθιώτιδα  με αυτογκόλ του Δέδε

Ημίχρονο 0-1: Η ομάδα της Φθιώτιδας είχε τον έλεγχο του αγώνα και δίκαια προηγείται στο σκορ χάνοντας αρκετές ευκαιρίες , η Εύβοια σε κακή μέρα στο α’ ημίχρονο με μόλις δύο τελικές προσπάθειες.

Β’ ημίχρονο το 0-1 για την Φθιώτιδα παραμένει

55′ Λεπτό 0-1 έχει ισορροπήσει η Εύβοια το παιχνίδι

60′ Δοκάρι για την Εύβοια με τον Παπαδημητρίου

70′ ΓΚΟΛ για την Εύβοια με σουτ του Μήτρου 1-1

Λήξη παιχνιδιού Τελικό 1-1 Εύβοια(Κ-16)-Φθιώτιδα(Κ-16) 1-1

Από ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα δίκαιο το τελικό 1-1

(15:00) ΑΟ Χαλκίς – Αρτάκη (Κύπελλο Ευβοίας) 0-3 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΟ Χαλκίς(Δ.Αινδιλής): Ανδρούτσος, Σταματούκος, Δούλος, Τόλης, Σχίζας, Πατερίτσας, Παπαδάκης, Μπασινάς, Σμυρναίος, Νταμπός, Παλαιλόγος.

ΑΟΝ Αρτάκης(Β.Ζέρβας): Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Γεωργίου, Θωμάς, Τσούητς, Τουρκοχωρίτης, Μπελίτσος, Βαλκάνος, Τσομπάνης, Νικολάου.

Ο Ντάμπος στο 26‘ μπήκε στην περιοχή της Αρτάκης και με ένα δυνατό σουτ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Αγριόδημου.

Γκολ 0-1 ! Ο Θωμάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ απο δεξιά και περίπου 25 μέτρα μακριά από την εστία, στην αρχή φάνηκε πως θα σεντράρει αλλά με ένα αριστοτεχνικό πλασέ ξεγέλασε τον Ανδρούτσο και έκανε το 0-1!
Γκολ 0-2! Στο 34′ ο Τσούτης με κοντινή κεφαλιά θα κάνει το 0-2, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Θωμά με σέντρα
38′ δυνατό σουτ του Τσομπάνη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, διώχνει εντυπωσιακά ο Ανδρούτσος.
Στο 38′ ο Μπασινάς θα αποχωρήσει λόγω τραυματισμού και την θέση του θα πάρει ο Παπαγεωργίου.
Σύνοψη Α’ ημιχρόνου: Τα πρώτα λεπτά ήταν αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες, με την Αρτάκη να έχει κάποιες παραπάνω πρωτοβουλίες μέχρι το 15′ που ισορρόπησε ο ΑΟ Χαλκίς. Αν και η ομάδα του Χαλκίδας είχε την μεγαλύτερη φάση πριν τα γκολ, με το δοκάρι του Ντάμπου στο 26′ , η Αρτάκη σκόραρε δις, πρώτα στο 32′ με τον Θωμά και έπειτα στο 34′ με τον Τσούτη με αποτέλεσμα το παιχνίδι από τότε και μετά να μετατραπεί σε μονόλογο της ομάδας του Βαγγέλη Ζέρβα.
Ημίχρονο 0-2.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ανάμεσα σε ΑΟΧ και ΑΟΝΑ, στο Δημ. Στάδιο, χωρίς κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες.
Στο 49′ το 0-3 από σέντρα του Τσομπάνη  το Νικολάου με κοντινή προβολή, μετά από αδράνεια της άμυνας του ΑΟΧ.
55′: Η σέντρα του Νικολάου θα βρει τον Τσομπάνη μέσα στην περιοχή, αλλά η κεφαλιά του τελευταίου περνάει πάνω από τα δοκάρια του Ανδρούτσου.
Συμπληρώσαμε την μία ώρα παιχνιδιού, το 0-3 και ο ρυθμός έχει πέσει αρκετά

Στο 62′ ο Ντάμπος θα περάσει ανάμεσα από δύο παίκτες με μία όμορφη ατομική ενέργεια αλλά το σουτ του δεν θα ανησυχήσει τον Αγριόδημο.

Τρεις αλλαγές για την Αρτάκη: Στο 65′ αποχωρούν οι Γεωργίου, Τσομπάνης και μπαίνουν οι Λούρος,Λειβαδίτης ενώ στο 68′ στην θέση του Θωμά μπήκε ο νεοαποκτηθείς Κωστούλας.

Στο 72′ ο Μπαλαμπάνης με μία δυνατή λόμπα εκτός περιοχής θέλησε να κρεμάσει τον Ανδρούτσο, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΑΟΧ.

81′ Ο Μπαλαμπάνης θα εκτελέσει απευθείας το φάουλ περίπου από τα 10 μέτρα εκτός περιοχής, θα διώξει δύσκολα ο Ανδρούτσος.

81′ Στην θέση του Κολιόπουλου περνάει ο Γκέκας για τον ΑΟΝΑ.

Τέλος του παιχνιδιού ΑΟΧ- ΑΟΝΑ 0-3 εύκολη επικράτηση της Αρτάκης με την Χαλκίδα να δημιουργεί ελάχιστα επιθετικά πράγματα

(15:15) Ολυμπιακός Χ.- ΑΕ Χαλκίδας (Β’ ΕΠΣΕ) 1-4 ΤΕΛΙΚΟ

4΄ 0-1 Αρβανακος

8′ 0-2  Αρβανάκος

Δοκάρι για την ΑΕ Χαλκίδας ο Αρβανάκος στο 34′ 0-2

33′ 0-3 Μπήτας

43′ Λεπτό Δοκάρι για τον Ολυμπιακό Χαλκίδας μετά από φάουλ του Στρατή

HMIΧΡΟΝΟ 0-3 για την ΑΕ Χαλκίδας

1-3 για το Ολυμπιακό Χ. στο 50′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κονόμι.

59′ Λεπτό το 1-3 παραμένει !!

69′ 1-4 με χατ τρικ του Αρβανάκου.

Τελικό αποτέλεσμα 1-4 νίκη για την ΑΕ Χαλκίδας