Με τον ίδιο καταιγιστικό ρυθμό συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση για το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας . Αγωνιστική και Προαγωνιστική ομάδα , μετά την εκπληκτική εμφάνιση της Πάτρας  , συνέχισαν με κεκτημένη ταχύτητα και ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2018 με τον καλύτερο τρόπο .

Η αγωνιστική ομάδα συνέχισε την προετοιμασία της (μέσω των αγώνων ) για τον μεγάλο της στόχο του Α κύκλου δηλαδή τους χειμερινούς αγώνες Νοτίου Ελλάδος . οι επιδόσεις των αθλητών σε σχέση με την χρονική περίοδο είναι άκρως ικανοποιητικές . η Προαγωνιστική ομάδα πιστοποίησε το επίπεδό της με άλλη μια εμφατική παρουσία συναγωνιζόμενη κορυφαίες ομάδες των Αθηνών .

Τα 9 χρυσά , 10 αργυρά  και 10 χάλκινα αποδεικνύουν την πορεία της

Οι αθλητές της Προαγωνιστικής που πήραν μετάλλιο είναι :

ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΓ11) :2 χρυσά   ,1  αργυρό

ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 10 ) : 2 χρυσά

ΡΕΜΠΕΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΟΡ 12) : 1 χρυσό ,  1 χάλκινο

ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓΟ 10) :  1 χρυσό , 1 χάλκινο

ΜΠΙΛΑ ΚΩΝ/ΝΑ (ΚΟΡ 11) : 1 χρυσό
ΜΠΑΡΩΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 9) : 1 χρυσό

ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΓ 11) : 2 αργυρά , 1 χάλκινο

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 11) : 1 αργυρό , 1 χάλκινο

ΤΣΑΛΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 12) : 1 αργυρό , 1 χάλκινο

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΓ11) : 1 αργυρό

ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΑΓ 11) : 1 αργυρό

ΚΟΖΟΥΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ΑΓ 9) : 1 αργυρό

ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΥ ΚΩΝ /ΝΑ (ΚΟΡ 11) 1 αργυρό

ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΗ (ΚΟΡ 12) : 2 χάλκινα

ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΑΝΔΡΟΣ (ΑΓ11) :2  χάλκινο

ΚΕΧΡΙΩΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΚΟΡ 10) : 1 χάλκινο

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ 4 Χ 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ  11-12 ΕΤΩΝ  1 χρυσό

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ   9-10 ΕΤΩΝ  1 αργυρό

 

Οι αθλητές της Προαγωνιστικής που μπήκαν στις οχτάδες  :

ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΚΩΝ ( ΑΓ12) , ΛΕΩΝ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΚΟΡ 12) , ΝΤΟΥΡΜΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΚΟΡ 12) ,  ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ΑΓ 11) , ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΚΟΡ 11) ,

ΔΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜ (ΑΓ10) ,  ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓ10) , ΚΑΤΣΩΝΗΣ ΠΑΝ (ΑΓ10) , ΚΑΛΛΙΓΑ ΒΕΝΕΤΙΑ (ΚΟΡ 10 ) , ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΧΡ (ΑΓΟ 9) , ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ( ΚΟΡ 9)

Συμμετείχαν  επίσης με πολύ καλές επιδόσεις οι αθλητές                                                       ΛΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΓ 11) , ΜΙΧΕΛΗΣ ΠΑΝ (ΑΓ11) , ΝΤΟΥΡΜΑ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΚΟΡ 11) ,  ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ ( ΚΟΡ 10) , ΖΕΡΒΑΣ ΝΙΚ (ΑΓΟ 9),  ΜΟΥΡΤΖAΚΗ ΤΖΟΥΛΙΑ ( ΚΟΡ 10 )

 

Οι αθλητές της Αγωνιστικής που συμμετείχαν  είναι:

ΣΤΟΓΙΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ( κατ ΑΝΔΡΩΝ ) , ΚΑΛΟΥΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ( κατ ΑΝΔΡΩΝ) , ΚΑΛΟΥΤΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ( κατ ΕΦΗΒΩΝ)  , ΛΕΩΝ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ( κατ ΝΕΑΝ)

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ( κατ ΠΑΙΔΩΝ) , ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (κατ ΠΑΙΔΩΝ) , ΒΛΑΧΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ ( κατ ΚΟΡ ) , ΤΙΡΤΙΓΚΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ( κατ ΚΟΡ )

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ( κατ ΚΟΡ) , ΓΙΑΝΝΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ( κατ ΠΚΑ) , ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ( κατ ΠΠΑ) , ΝΤΟΥΡΜΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ( κατ ΠΠΑ ) , ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ( κατ ΠΚΑ ) , ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΜΙΝΑ ( κατ ΠΚΑ) , ΣΦΥΡΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (κατ ΠΠΒ ) , ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ ( κατ ΠΚΒ) ,          ΚΕΧΡΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ (κατ  ΠΚ Β)

 

 

Η ΕΦΟΡΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ