Στην τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας προκρίθηκε ο Άγιος Λουκάς, που κέρδισε μ΄ εντυπωσιακό τρόπο εκτός έδρας την ομάδα των Κονιστρών & Περιχώρων. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 22΄ με ωραίο σουτ του Μεταξά. Δέκα λεπτά μετά ο Σταμέλος έκανε το 0-2. Ένα πεντάλεπτο μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Σταμέλος έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Στο 72΄ οι γηπεδούχοι μείωσαν με γκολ του Πίγκου, ενώ λίγο πριν το φινάλε του αγώνα ο Σταμέλος έστειλε και πάλι την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-4.

Κονίστρες & Περίχωρα: Τζάνος (46΄ Αγγελόπουλος), Πόγκας (57΄ Μελισσάρης), Χαϊράνι, Σ. Μούντριχας, Κολινάκου, Κόκκος, Πίγκος, Σέγκος, Καραγιάννης (52΄ Πετρογιάννης), Αλ. Πόγκας, Αλ. Μούντριχας.

Άγιος Λουκάς: Τζανής, Τριτσώνης (46΄ Καρατζάς), Ρέτσας, Ξύγκης, Μπιμπίκας, Τ. Μεταξάς, Σταμέλος, Κιούσης (63΄ Κουκουβάος), Δρίτσουλας (59΄ Τσάλλας), Δ. Μεταξάς, Γιαννούλης.