*ΕΡΕΤΡΙΑ: ανταπόκριση

Κύπελλο Εύβοιας ″Αποστ. Πανταζής″: ΑΠΟΛΛΩΝ Ερέτριας-ΑΟ Αυλωναρίου 2-0
Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πέτυχε ο Απόλλωνας Ερ. και πέρασε το εμπόδιο του μαχητικού, αλλά με πολλές απουσίες (τραυματισμοί-κορονοϊός) ΑΟ Αυλωναρίου, που πήγε στην Ερέτρια με μόλις 14 παίκτες, οι μισοί περίπου από αυτούς ήταν από την ομάδα Κ-17 των λλκιτυρινόμαυρων΄΄!
Οι γηπεδούχοι ήταν φυσικά το μεγάλο φαβορί για την νίκη και την πρόκριση και χωρίς να χρειαστεί να πιάσουν υψηλά στάνταρτ απόδοσης, έφτασαν δίκαια στην νίκη, που τους έδωσε το εισιτήριο για τα προημιτελικά της διοργάνωσης! Εκεί θα συναντήσουν την ομάδα του ΑΟ Λουκισίων (Β’ ΕΠΣΕ)!
Ο Παρ. Λάσρι (καθιστός 3ος από αριστ. στην φωτό) στο 10λεπτο έκανε το 1-0 και στο 84’ ο τοπ σκόρερ του πρωταθλήματος Γκ. Τόρα (όρθιος 2ος από αριστ.) σφράγισε την νίκη-πρόκριση της ομάδας του, 2-0!
*Διαιτητές: Στράτος ΝΤΟΥΡΑΣ, Χάρης ΠΕΤΤΑΣ, Γιάννης ΝΤΟΒΟΛΗΣ.