Ενδιαφέρον και δυνατό παιχνίδι στο ΄΄βαρύ΄΄ -λόγω βροχής- γήπεδο του Μαντουδίου, όπου η Αναγέννηση υποδέχθηκε τον φιλόδοξο Αμαρυνθιακό!
Οι γηπεδούχοι ΄΄έδωσαν΄΄ γήπεδο στους φιλοξενούμενους και επιχειρούσαν με επικίνδυνες αντεπιθέσεις, φτάνοντας στο 20λεπτο να προηγηθούν στο σκορ!
Μια άτυχη στιγμή για το Μαντούδι όταν ήρθε το αυτογκόλ του Καλλίτση, τέσσερα λεπτά αργότερα και το παιχνίδι ήρθε στα ίσια!
Ήταν η σειρά των Αμαρύνθιων να μπουν μπροστά στο σκορ στο μισάωρο του παιχνιδιού!
Δεν το έβαλαν κάτω οι Μαντουδιανοί και με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού έγινε το 2-2!
Ανέβασαν και πάλι ρυθμούς οι παίκτες του Σάκη Μεθενίτη και βρήκαν δίκτυα στο 77’ μπαίνοντας μπροστά στο σκορ, ΄΄βγήκαν΄΄ στην επίθεση οι παίκτες του Τάκη Σπυρόπουλου, αναζητώντας την ισοφάριση, όμως αυτό που έγινε ήταν τοι 2-4 για τους φιλοξενούμενους…
Με την νίκη αυτή ο Αμαρυνθιακός, έκανε το 4 στα 4 και έμεινε μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα, εκμεταλλευόμενος την απώλεια βαθμών της Μακρυκάπας στην Κάρυστο!

*τα γκολ: 19’ μαναρίτσας 1-0, 23’ αυτογκόλ Καλλίτυσης 1-1, 31’ Βεζυρτζόγλου 1-2, 63’ Γκάγκαλης 2-2, 77’ Τσολάκος 2-3, 90+4’ πεν. Βεζυρτζόγλου 2-4.
-δοκάρι: 65’ Π. Λ. Σκριβάνος

Διαιτητές: Κώστας Γκάτσος-Κώστας Κωνστάντιος-Περικλής Δελχάς.

*ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Μαντουδίου (Τάκης Σπυρόπουλος): Σαραφιανός, Βούλγαρης, Τσικτσίρης (85’ Καψάλας), Κουβούσης, Καλλίτσης, Μπόνος, Ζουζουλης, Ντεγιάννης 61’ Γκάγκαλης), Μαναρίτσας,Τσούμαρης (81’ Μορφούλης), Στεργίου.

*ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (Σάκης Μεθενίτης): Φαλαγγίτης, Τσούτσης (63’ Π. Δ. Σκριβάνος), Μπαλαμπάνης, Τσολάκος, Μπατζέλης, Σελ. Μυρτέζα, Σπυράκης (53’ Σταματάκος Ν.), Κοτρογιάννης (73’ Ρούσσος), Βεζυρτζόγλου, Δήμου, Π. Λ. Σκριβάνος (85’ Μανής).