Η Αρτάκη κατάφερε να πάρει εύκολα την νίκη απέναντι στην Καστέλλα με το εμφατικό 6-0, με την ομάδα του κόουτς Ζέρβα να έχει έξι διαφορετικούς σκόρερ. Το παιχνίδι έγινε στο «Ενωσιακό», αφού στο γήπεδο της Αρτάκης γίνονται έργα για την συντήρηση του χλοοτάπητα.

Το παιχνίδι:

Στο πρώτο ημίχρονο η Καστέλλα πρόβαλλε κάποια αντίσταση και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0 υπέρ της Αρτάκης, από γκολ του Νικολάου στο 32’.

Στο β’ ημίχρονο η Αρτάκη είχε άγριες διαθέσεις και σκόραρε ακόμη πέντε τέρματα.

Στο 47’,ο Κούκα,θα κάνει το 2-0 με ωραίο διαγώνιο σουτ.

Στο 73’, θα έρθει το 3-0, με τον Καραντάκη να πλασάρει εύκολα σε κενή εστία.

Στο 80’,θα γίνει το 4-0 από τον Λειβαδίτη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Τουρκοχωρίτης θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Το τελικό 6-0 θα γράψει στις καθυστερήσεις ο Μπαλαμπάνης με μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ.

ΑΡΤΑΚΗ (Ζέρβας): Αγριόδημος, Κολιόπουλος (81′ Πουρνής), Νάτσης, Γεωργίου, Θωμάς, Μπελίτσος, Νικολάου (70′ Λειβαδίτης), Ζαχαρόπουλος, Καραντάκης, Τσομπάνης (24′ Μπαλαμπάνης), Κούκα (76′ Τουρκοχωρίτης).

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Μπασούκος): Καραχάλιος, Μαρίνος, Οσμάνι (73′ Χρυσικός), Παυλίδης (46′ Παπαρούνης), Τριανταφύλλου, Κάραλης, Δεληγιώργης, Πάλλης, Αρχοντούλης (65′ Βλάσσης), Γραμματικόγιαννης, Δημόπουλος (70′ Ξύγκης).